Naujienos

JAV nustatytos dvi naujos koronaviruso atmainos

Ši atmaina buvo nustatyta tik vienam pacientui ir dar anksti spręsti apie jos paplitimą.

Ohajo valstijos universiteto medicinos centro mokslininkai paskelbė atradę dvi naujas koronaviruso atmainas, susiformavusias JAV. Vienas jų yra labiau užkrečiamas nei anksčiau žinomos viruso rūšys, skelbia televizijos kanalas NBC4i.

Atmaina buvo rasta pas pacientą iš Ohajo. Antroje atmainoje jau buvo nustatytos trys genetinės mutacijos. Ši atmaina buvo nustatyta Kolumbe ir vos per tris savaites tapo dominuojančia viruso mutacija mieste. Mokslininkai mano, kad jis yra labiau užkrečiamas nei anksčiau žinomos viruso rūšys.

„Šiuo metu neturime pakankamai informacijos, kad galėtume manyti, jog šios mutacijos turės kokį nors poveikį šiuo metu naudojamų vakcinų veiksmingumui“, – sakė universiteto medicinos centro vyriausiasis tyrėjas Peteris Mohleris.

Koronaviruso atmaina Junginėje Karalystėje

Prisiminkime, kad 2020 m. Gruodžio viduryje Junginėje Karalystėje (JK) buvo atrasta mutavusi koronaviruso versija, kuri plinta 70% greičiau. Taip pat, kol kas mokslininkams vis dar sunku pasakyti, ar nauja atmaina yra pavojingesnė.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button