Atsakymai į klausimą „Kada…?“

Kada pikuoti (persodinti) pomidorų daigus?

Kai daigai paaugo, jie gali nebeišsitekti mažuose vazonėliuose. Tokiu atveju juos reikia persodinti (pikuoti). Atrodo tai nesudėtinga, tačiau yra keletas svarbių dalykų persodinant (pikuojant) pomidorų daigus. Aptarkime, kaip tai padaryti teisingai.

Pikuoti pomidorus

Pomidorų daigų persodinimas (pikavimas)

Paprastai pikuoti pradedama pasirodžius pirmiems tikriesiems lapeliams. Jei daigelis silpnas, sunku bus įsitvirtinti. Jei peraugęs, ištįsęs, jei vazonėlis šaknims jau per ankštas, jei kelių daigelių šaknys susipynę – prigyti bus sunkiau. Iš esmės sudėtingesnis prigijimas reiškia daugiau laiko, tad derlių gausime vėliau. Pagalvokite apie tai dar kai sėjate – per ankstyva sėja gali duoti priešingą efektą, t.y. vėlyvesnį derlių.

Turite vietos ant palangės, pasirinkite didesnius vazonėlius – augalams bus geriau, jie turės daugiau erdvės šaknims. Kai kurie augalai, pavyzdžiui paprikos ir agurkai nemėgsta persodinimo, todėl juos geriausia auginti durpiniuose vazonėliuose. Atšilus orams, tokias daržoves kartu su gerai sudrėkintu vazonėliu pasodinsite į tiesiai gruntą, taip nejudindami šaknų.

Kaip teisingai persodinti (pikuoti) pomidorų daigus?

Prieš persodinant pomidorų daigus reikia palaistyti, kad augalai būtų prisotinti drėgmės ir būtų lengviau persodinti. Persodinant daigus jie patiria stresą. Norint, kad jie geriau įsišaknytų, prieš persodinant pomidorų daigus rekomenduojama apipurkšti antistresiniu tirpalu.

Video pamokos apie pomidorų persodinimą (pikavimą)


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: