Maistas / Gėrimai

Kada sėti paprikas 2021?

Patarimai

Pagal skonį paprikos skirstomos į karčiąsias ir saldžiąsias. Karčiųjų paprikų vaisiai pailgi, smailūs, labai kartūs, vartojami kaip prieskoniai. Saldžiųjų paprikų vaisiai stambūs, platūs ir apvalūs.

Kada sėti paprikas 2021 metais?

Remiantis Mėnulio sėjos kalendoriumi, geriausias laikas sėti paprikas yra vasario 7 ir 8, kovo 6 ir 7 dienos.

Gausiausio derliaus sulaukiama sėjant per pirmą mėnulio ketvirtį ir veikiant Svarstyklių, Skorpiono, Šaulio bei Avino ženklams. Žinoma, tinkamiausiai parinkta sėjos data – tik viena iš kokybiško derliaus sąlygų.

Kaip sėti paprikas?

Paprikos sėjamos po 1–2 sėklas 0,5–1,5 cm gylyje tiesiai į atskirus puodelius, pripildytus durpių substrato ir biohumuso mišinio, ar durpines tabletes. Jų geriau nepikuoti, nes šaknų sistema sunkiai atsikuria. Pasėjus rekomenduojama uždengti plėvele ar laikyti specialiame šiltnamyje. Geriausiai sudygsta, kai temperatūra +22–25 0C, svarbu, kad sėkloms dygstant būtų išvengta temperatūros svyravimo.

Į nuolatinę vietą rekomenduojama sodinti, kai daigai yra 30–35 cm aukščio ir turi 15–18 lapelių. Paprikos reiklios dirvai. Jas auginti patartina humusingoje priesmėlio ar lengvo priemolio dirvoje. Pasodinę 2 kartus palaistykite.

PATARIMAS:

Užaugus 9–12 lapelių, susidaro žiedas. Jį reikia pašalinti, kitaip derlius bus ankstyvas, blogiau formuosis lapai. Visos atšakos žemiau žiedo panaikinamos.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: