Kaip atgaivinti ir atkurti plaukus?

kaip atgaivinti plaukus

kaip atgaivinti plaukus

Tikriausiai daugelis žino, kad 1 žmogus turi vidutiniškai 150 000 plaukų, kuriuos kasdien plauname ir šukuojame. O, kad mūsų plaukai žvilgėtų ir spindėtų, turime jais tinkamai rūpintis. Vien kokybiško šampūno čia nepakaks – šampūno paskirtis visų pirma yra išplauti plaukus, pašalinti riebalų perteklių ir kitus nešvarumus nuo plaukų ir galvos odos.

Blogasis šampūno poveikis

Kad ir koks geras šampūnas bebūtų, jis dažnai išplauna ne tik plaukus, bet ir natūralius galvos odos išskiriamus riebalus, kurie padeda apsaugoti galvos odą ir joje slypinčius plaukų svogūnėlius nuo neigiamo išorinio poveikio (pvz. saulės, karščio, šalčio, vėjo ir t.t.).

Taip pat kai kurie šampūnai stipriai išsausina galvos odą ir pačius plaukus.

Plaukų kaukės

Saulės nualintiems plaukams vasarą reikalinga ypatinga priežiūra, todėl L. Kairienė pataria naudoti intensyvesnio poveikio priemones nei įprastai. Kadangi plaukai būna išsausėję, jų drėgmę atstatyti padės plaukų aliejai ir giliai drėkinančios kaukės.

Aliejai padeda sulaikyti drėgmę plauko viduje bei suteikia jiems minkštumo ir švelnumo.
Aliejų geriausia naudoti po kiekvieno plovimo arba prieš šukuojant plaukus – taip lengviau iššukuosite susivėlusias vietas, plaukai mažiau lūžinės.

Plaukų priežiūra žiemos / pavasario sezonu

Žiemos ir pavasario mėnesiais organizmas dažniausiai būna nusilpęs. Jis gauna mažiau vitaminų, mineralų, yra pasiilgęs saulės spindulių. Žiemą plaukus labiausiai neigiamai veikia lauke tvyrantis šaltis, sausas patalpų oras, plaukų džiovinimas fenu.

Norint atkurti pažeistus plaukus, būtina įvertinti esamą plaukų ir galvos odos būklę ir išsirinkti tinkamas priežiūros priemones. Šampūną turėtume rinktis atsižvelgdami į galvos odos, o kondicionierių, balzamą, kaukę – į plaukų būklę ir tai, kokio rezultato norime. Taip pat verta atkreipti dėmesį į produktų sudėtį ir savybes. Pažeistiems plaukams ypač svarbus keratinas – tai baltymas, reikalingas plaukų ir nagų tvirtumui palaikyti. Simondsijų, argano, makadamijų aliejai padės sugrąžinti plaukams sveiką žvilgesį ir lankstumą bei padės apsaugoti juos nuo neigiamo aplinkos poveikio.

Patarimai plaukams

Verta žinoti:


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos