Atsakymai į klausimą "Kaip...?"

Kaip atpažinti nekokybišką eglutę?

Gyvos eglės parduodamos miestų turguose, prie prekybos centrų ir parduotuvėse. Kaip iš pirmo žvilgsnio suprasti, kad medis yra nekokybiškas ir nesulauks Šv. Kalėdų?

Kokybiska kaledine eglute

Kur pirkti kokybišką eglutę?

Pirkite pirmoje pasitaikiusioje vietoje. Nelegaliai nukirstų medžių dažnai galima pamatyti turguose. Pirkti iš „juodosios rinkos“ nėra saugu nei jums, nei aplinkai. Pardavėjas turi turėti kokybės sertifikatą, patvirtinantį, kad medis buvo specialiai auginamas pjovimui.

Ankstyvas pirkimas. Kalėdų eglutės gerai atrodo pirmąsias 10 dienų. Vėliau spygliukai pradės kristi, net jei medis stovi vandenyje. Nepirkite jų iki gruodžio 10 d. Tuomet iki sausio 7 dienos ir ilgiau, galėsite džiaugtis žaliais ir tvirtais medžio spygliais.

Prastos kokybės kalėdinės eglutės požymiai

Plonas kamienas. Medis turi būti be įtrūkimų, storas ir lygia žieve. Idealus 1,5 metro aukščio medžio skersmuo yra 7-10 cm.

Trapios šakos. Sausos ir trapios šakos – tai ženklas, kad pervežant medį buvo netinkamai elgiamasi su medžiu. Net sunkūs žaislai nenukris nuo lanksčių, sveikų šakų. Šakos turi lenktis.

Geltonos spalvos spygliai. Spyglių spalva turėtų būti sodriai žalia, o jei medis jaunas – žolės žalumo. Spygliukai turi būti vaškinio blizgesio ir nenukristi nuo šakų. Pakratykite medį: jei daug spyglių nukrito ant grindų, pasirinkite kitą medį.

Silpnas kvapas. Išimtis – eglė: šis medis pasižymi pačiu nesočiausiu kvapu tarp spygliuočių. Suspauskite kelis spyglius pirštuose: kvapas turėtų būti panašus į pušų kvapą. Kvapo nebuvimas yra ženklas, kad eglė buvo nukirsta labai seniai ir ilgai pas jus neužsibus.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: