Butai / NamaiAtsakymai į klausimą "Kaip...?"

Kaip bute ar name panaikinti blogą kvapą?

Sužinok kaip tai padaryti ypač paprastai

Kaip atsikratyti ir visam laikui panaikinti senų nuomininkų ar šeimininkų blogą kvapą iš buto ar namo, naudojant laiko patikrintas ir veiksmingas priemones nenaudojant chemikalų. Jei jūsų namuose jaučiamas nemalonus ir stiprus kvapas, kuris varo jus iš proto ir neleidžia jaustis patogiai, šis straipsnis kaip tik jums.

Panaikinkite blogą kvapą namuose

Pavasarinė švara

Dažniausiai ši procedūra padeda pašalinti stiprius kvapus namuose. Jei valymas visai nepadėjo atsikratyti nemalonaus kvapo, tuomet turėtumėte pagalvoti apie visų buto baldų pakeitimą ar net remontą.

Žinoma, ne visi turi galimybę atlikti remontą, todėl, jei nėra lėšų to padaryti, galite naudoti šiuos metodus:

 • nuolatinis ir ilgas viso buto vėdinimas;
 • kelis kartus išplaukite grindis, langus, spinteles ir kitus baldus;
 • minkštus baldus ir kilimus reikia dezinfekuoti chemikalais.

Taip pat galite nusipirkti šviestuvą buto kvarcavimui ir laikas nuo laiko išvalyti kambarį nuo mikrobų. Deja, lempa nepanaikins nemalonaus kvapo, tačiau apsaugos nuo virusų.

Pašalinkite drėgmės kvapą bute

Prieš pradėdami kovoti su nemaloniu kvapu, pirmą turite sužinoti, iš kur jis sklinda. Jei jaučiamas drėgmės kvapas, jo reikėtų ieškoti vonios kambaryje, virtuvėje ar koridoriuje (tambūre). Gali būti drėgmė arba pelėsis.

dregmes kvapas ir pelesis namuose

Garsiausi kovos su drėgme metodai

 1. Kavos pupelės. Norėdami atsikratyti nemalonaus kvapo, turėtumėte paimti nedidelę taurę ir įdėti į ją keletą kavos pupelių. Tada taurę su kavos pupelėmis padėkite ten, kur labiausiai jaučiamas nemalonus kvapas. Pupeles reikia keisti kas 7 dienas.
 2. Švara. Kartą per savaitę turėtumėte išvalyti grindis ir sienas šiuo tirpalu: 2 valgomi šaukštai acto ir 1 litras vandens. Jei namuose turite kvapnaus eterinio aliejaus, į skystį galite įlašinti porą lašų aliejaus.
 3. Druska. Įpilkite druskos į stiklinę ir padėkite ten, kur jaučiamas nemalonus kvapas ir drėgmė. Druskos dėka galima pašalinti drėgmės perteklių.

Kaip elgtis su senatvės kvapu namuose

Jei name gyvena pagyvenę žmonės, nemalonaus kvapo išvengti nepavyks. Nesvarbu, ar žmogus prausis 2 kartus per dieną, ar apskritai praleis šią procedūrą. Tačiau jūs tikrai nenorite ir nenorėsite gyventi ten, kur ore tvyros šis kvapas.

Priežastys, kodėl gali pasirodyti šis kvapas

Tiesą sakant, priežasčių yra daug ir jos visos yra skirtingos. Vyresniame amžiuje žmonės tampa užmaršūs, retai valomas butas, mažiau judama ir mažiau vėdinami kambariai. Iš to galime daryti išvadą, kad ten, kur mažai ir retai valoma, visada bus nemalonus aromatas.

Yra pagyvenusių žmonių, kurie senstant vis mažiau prausiasi po dušu. Kartą per 7 dienas ar dar rečiau. Pasakius močiutei ar seneliui apie nemalonų kvapą, jis gali įsižeisti. Vyresniame amžiuje žmonėms pradeda blogai veikti šlapimo pūslė, tai taip pat yra blogo kvapo priežastis.

Nemalonaus senatvės kvapo galite atsikratyti gan paprastais būdais:

 • Valykite visus daiktus esančius bute;
 • Vėdinkite kambarius;
 • Plaukite grindis;
 • Valykite baldus;
 • Prauskitės po dušu.

Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: