Atsakymai į klausimą "Kaip...?"Sportas / Sveikata

Kaip gauti galimybių pasą vaikui?

Rugsėjo 13 d. šiais metais bus kitokia. Nuo šios dienos bus pradėti taikyti griežti ribojimai – bus reikalaujama Galimybių paso. Vis dėl to dar išlieka tam tikrų klausimų, pvz.: kaip gauti galimybių pasą vaikui? Apie tai šiame straipsnyje.

Vaikai

Kaip gauti galimybių pasą vaikui?

Vaikams iki 16 metų, galimybių pasas yra neprivalomas. Todėl vaikų tėvams rekomenduojame pasirūpinti, kad jų atžalos turėtų amžių patvirtinantį dokumentą (pasą, tapatybės kortelę ar kitą Lietuvos Respublikoje galiojantį dokumentą). Šio dokumento gali prireikti autobuse, parduotuvėje, uždarose patalpose ar einant į renginius.

Vaikai kurie yra 16 metų ir daugiau, turi būti pilnai pasiskiepiję viena iš rekomenduojamų vakcinų („BioNTech“ ir „Pfizer“, „Moderna“, „AstraZeneca“ ir „Janssen Pharmaceutica NV“), bei turėti Galimybių pasą.

Kaip gauti galimybių pasą:

 • Jeigu vaikas turi el. bankininkystę, galimybių pasą galite gauti pagal šią instrukciją: Kaip atsisiųsti galimybių pasą į telefoną?
 • Jeigu Jūsų vaikas neturi el. bankininkystės, galimybių pasą galite gauti visose vaistinėse ir Lietuvos pašto skyriuose, visiškai Nemokamai!

Primename, kas gali gauti galimybių pasą

 • Pasiskiepiję asmenys.
  „Comirnaty“(„Pfizer-BioNTech“) arba „Spikevax“ („Moderna“) vakcina – praėjus 1 savaitei po antrosios vakcinos dozės suleidimo;
  „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcina – praėjus 2 savaitėms po vienintelės vakcinos dozės suleidimo;
  „Vaxzevria“ („Astrazeneca“) vakcina – praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmosios dozės suleidimo ir iš karto po antrosios vakcinos dozės;
  Persirgus COVID-19 liga ir praėjus 2 savaitėms po bet kurios vienos vakcinos dozės.
 • Persirgę. Persirgus COVID-19 – praėjus ne daugiau nei 210 d. nuo teigiamo COVID-19 testo rezultato.
 • Turintys antikūnų. Turint teigiamą COVID-19 IgG antikūnų arba bendrųjų antikūnų kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo rezultatą – praėjus ne daugiau nei 60 dienų.
 • Atlikę PGR testą. Turint neigiamą mokamą SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatą – galioja 48 val. nuo ėminio paėmimo momento.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: