Atsakymai į klausimą "Kaip...?"NaujienosStraipsniai

Kaip gauti galimybių pasą?

Jau nuo 2021 m. gegužės 24 dienos (pirmadienio) Lietuvoje įsigalios GALIMYBIŲ PASAS. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gauti galimybių pasą.

Viskas apie galimybių pasą

Kas yra galimybių pasas?

Galimybių pasas – tai asmeniui suteikiamas QR kodas telefone, kurį gaus žmonės, pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Šį kodą bus galima ir atsispausdinti.

Kas galės naudotis galimybių pasu?

Pasiskiepiję žmonės galimybių pasu galėtų naudotis praėjus 1 savaitei po „Comirnaty“ ar „COVID-19 Vaccine Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo; praėjus 4 savaitėms po „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo; praėjus 4 savaitėms po pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo, bet ne ilgiau kaip praėjus 12 savaičių; po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo.

Ar galės naudotis galimybių pasu persirgę COVID?

Galimybių pasas taip pat bus suteikiamas persirgus COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu. Nuo šio teigiamo tyrimo rezultato turės praeiti ne daugiau kaip 180 dienų. Jis galios ne anksčiau nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas.

Galimybių pasas bus suteikiamas ir  turint ne anksčiau nei prieš 24 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento, atliktą PGR tyrimą ar antigeno testą ir gautą neigiamą atsakymą. Galimybių pasą taip pat gaus vaikai iki 16 m. amžiaus.

Ar antikūnų testas bus mokamas? 

Antikūnų testas dėl COVID-19 bus NEMOKAMAS. Norintieji pasidaryti testą greičiau, turės galimybę tai pasidaryti mokamai, privačiose įstaigose.

Ar galimybių pasas galios visoje Europos Sąjungoje (ES) ?

Galimybių pasas vėliau galės būti integruotas į Europos Sąjungos (ES) planuojamą skaitmeninį imuniteto sertifikatą, kurio įteisinimą visos ES mastu pasiūlė Europos Komisija.

Kaip atrodys galimybių pasas?

Galimybiu paso pavyzdys
Galimybių paso pavyzdys / Ekonomikos ir Inovacijų ministerija

Kas bus leidžiama turintiems galimybių pasą?

  • Viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės, lošimo namai ir barai, išskyrus naktinius klubus, galės viduje aptarnauti Galimybių pasą turinčius žmones.
  • Bus galima rengti iki 500 žiūrovų turinčius renginius tiek uždarose, tiek atvirose vietose. Uždarose patalpose vyksiančių renginių metu žiūrovai privalėtų užimti ne daugiau kaip 75 procentus sėdimų vietų. Galimybių pasą žmonės turės pateikti prieš lankydamiesi renginyje ar maitinimo įstaigoje.
  • Galimybių pasas panaikins ribojimus asmeninėse šventėse dalyvaujančių žmonių skaičiui. Su šiuo pasu patalpas asmeninėms šventėms taip pat galės nuomotis neribotas asmeninės šventės dalyvių skaičius.
  • Galimybių paso dėka bus galima teikti ir įvairias laisvalaikio pramogas tiek atviroje erdvėje, pvz. plaukiojimą pramoginiais laivais, tiek uždaroje patalpoje, pvz. biliardą ar boulingą.
  • Turint Galimybių pasą, apgyvendinimo įstaigose viename kambaryje bus galima apgyvendinti ne tik tos pačios šeimos narius.
  • Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse bei privačiame sektoriuje darbo funkcijas bus galima atlikti darbo vietoje, kai jas atliks imunitetą turintys asmenys.
  • Leidžiama dalyvauti ilgalaikiuose ir trumpalaikiuose kontaktiniuose pasimatymuose pataisos įstaigose ir tardymo izoliatoriuose.

Kas yra QR kodas?

QR kodas
QR kodas

QR kodas – matricos kodas (dviejų dimensijų brūkšninis kodas), 1994 m. sukurtas korporacijos „Denso-Wave“ Japonijos automobilių pramonei. QR kodas yra optinė etiketė, sukurta iššifravimui dideliu greičiu. QR kodas naudoja keturis standartinius režimus (skaitmeninis, raidinis skaitmeninis, baitų / dvejetainis ir kandži).

Kaip skenuojamas QR kodas?

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: