Atsakymai į klausimą "Kaip...?"Gyvūnai / Gamta

Kaip nuvalyti rankas nuo grybų?

Grybauti ne tik malonu ir įdomu, bet ir sveika. Ir kokią skanią vakarienę galima iš jų pagaminti! Tačiau yra vienas nemalonus dalykas: kai tik surinksite ir nuvalysite grybus, jūsų rankos taps pajuodusios. Dauguma grybautojų užduoda sau klausimą: „Kaip nuvalyti rankas nuo grybų?“ Yra daugybė būdų, ir mes apie tai rašome šiame straipsnyje.

Kaip nuvalyti rankas nuo grybu juodos rankos

Kaip nuvalyti rankas nuo grybų?

Citrinų rūgštis

Citrinu rugstis

Pasigaminkite vonelę pagal šį receptą:

Pripilkite nedidelį dubenį šilto vandens ir įpilkite citrinos rūgšties. Ištirpinkite 1 paketėlį (10 g) citrinų rūgšties 1 litre vandens. Pamirkykite rankas šiame tirpale maždaug 10 minučių ir nusausinkite medvilniniu rankšluosčiu.

Actas ir soda

Actas ir soda

Prieš bandydami plauti nešvarias rankas, 5-10 minučių pamirkykite jas vandenyje su actu, prieš tai sumaišę šiltą vandenį ir actą santykiu 3:1. Kai laikas baigsis, įberkite 1,5-2 valgomuosius šaukštus valgomosios sodos. Vėl panardinkite rankas ir pradėkite trinti (galite naudoti kempinę, šepetėlį). Nepamirškite nusiplauti rankų po tekančiu vandeniu ir gausiai patepti drėkinamuoju kremu.

Ūkinis muilas

Ukinis muilas

Vien tik muilas nėra pakankamai veiksminga priemonė nuo dėmių. Įprastas plovimas jų nepanaikins, kad ir kaip kruopščiai muilintumėte rankas. Įprastas rankų plovimas su ūkiniu muilu atkurs jūsų odos baltumą. Ilgalaikis kontaktas su šiltu vandeniu ir muilu bei nuolatinis trynimas pagreitins procesą.

Nagų lako valiklis

Nagu lako valiklis

Sudrėkinkite vatos diskelį skysčiu ir trinkite juo nešvarumus. Procedūrą pakartokite kelis kartus, kiekvieną kartą pakeisdami vatos diskelį nauju. Nepamirškite nusiplauti rankų su muilu ir vandeniu. Naudodami šį metodą galite atsikratyti sausų dėmių, giliai įsiskverbusių į odą.

Kaip nenusitepti rankų dirbant su grybais?

Jei vadovausitės keliais naudingais patarimais, galite pabandyti apsaugoti rankas nuo juodavimo:

  • Rinkdami ir valydami grybus mūvėkite apsaugines pirštines;
  • Jei neturite pirštinių ir negalite jų nusipirkti, paimkite riebiausią kremą, kokį tik rasite, ir ištepkite juo rankas (arba augalinį aliejų, jei neturite kremo). Tuomet sviestinių grybų pigmentas negali prasiskverbti pakankamai giliai į epidermį;
  • Norėdami išvengti dėmių tarp nago plokštelės ir odos, kelis kartus perbraukite nagais per kietą muilą.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: