Automobiliai / MotociklaiAtsakymai į klausimą "Kaip...?"

Kaip pakrauti akumuliatorių?

Automobilio akumuliatorius „nusėdęs“

Šaltuoju metų periodu, vidutiniškai nuo lapkričio pabaigos iki kovo pradžios daugelis žmonių susiduria su netikėta problema – išsikrovusiu automobilio akumuliatoriumi. Daugiausiai taip nutinka, kai spusteli didesnis šaltis.

Kodėl išsikrauna akumuliatorius?

Neatidumas

Akumuliatorius dažnai iškrauna ne techniniai nesklandumai, gedimai ar pažeidimai, o paprasčiausias neatidumas. Per naktį paliktos neišjungtos šviesos, radijas, multimedija ar kiti elektriniai prietaisai nesunkiai iškraus akumuliatorių.

Dažnos ir trumpos kelionės

Akumuliatorius teikia elektrą įvairiems elektriniams prietaisams automobilyje, įskaitant ir užvedimo mechanizmą. Elektros įtaisų bei daviklių automobilyje yra tikrai daug, tad elektros energijos reikia daug ir nuolat. Kad akumuliatorius galėtų tiekti elektrą, tada, kai variklis užvestas, jį krauna generatorius. Trumpų kelionių metu generatorius nespėja akumuliatoriaus tinkamai pakrauti ir dėl to baterija greitai „nusėda“

Akumuliatorių jau reikia keisti

Gali būti, jog akumuliatorius susidėvėjo. Tai nustatyti padės voltų matuoklis. Jeigu jo rodmenys yra mažesni nei 12V automobilį užvedus, tikėtina, kad akumuliatorius yra nebepajėgus aprūpinti įvairius transporto priemonės mazgus elektra.

Ką daryti, jei mano mašina neužsiveda?

Niekada neskubėkite pirkti naujo akumuliatoriaus, nes išsikrovusį akumuliatorių galima pakrauti. Pabandykite tai. Krovimo įtaisų yra visokių nuo kompaktiško iki didesnio. Akumuliatorių kraukite namuose, šiltoje vietoje.

Jeigu reikia skubiai užvesti automobilį – pasinaudokite draugų, giminaičių ar kaimynų pagalba:

  • reikia kito automobilio;
  • „krokodilų“ – laido su žnyplėmis;

Pastatykite kitą automobilį kuo arčiau, tada atidarykite abiejų automobilio variklio dangčius, prijunkite laidus „krokodilus“ „+“ su „+“, „-“ su „-„. Neužgesinkite automobilio, palaukite apie 10-20 min, tada bandykite užvesti.

 

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button