Kas yra VIN numeris?


kas yra vin kodas

Kiekvienas automobilis, kuris yra pagamintas po 1950 metų, turi VIN numerį, kuris yra įspaustas automobilio kėbule. VIN kodą arba numerį sudaro 17 simbolių (skaitmenų ir didžiųjų raidžių), kurių derinys tampa unikaliu automobilio kodu. VIN numeryje užkoduotos automobilio savybės, techninės charakteristikos, gamintojo pavadinimas.

VIN numerio pvz

VIN numerio tikrinimo nauda

Vin code tikrinimas ypatingai naudingas tuomet, kai ruošiamasi pirkti naudotą automobilį ir kyla tam tikrų abejonių dėl pardavėjo sąžiningumo. VIN numeryje užkoduota informacija yra labai vertinga, nes leidžia palyginti realią automobilio istoriją su pardavėjo pateikiamais faktais. Kai kurie gamintojai taip pat leidžia patikrinti paties VIN numerio teisingumą, nes vienas iš skaitmenų yra kontrolinis. Deja, negalima patikrinti vin code audi ir volkswagen vin code teisingumo.

Netikra rida

Labai dažnai Lietuvoje praktikuojamas naudotų automobilių su atsuktu odometru pardavimas. Tokiu būdu galima net iki 20 proc. padidinti automobilio vertę. Laikoma, kad maždaug pusė naudotų automobilių parduodama specialiai sumažinus jų ridą. Tačiau, reikia pastebėti, kad kai kurių Europos šalių automobilių pardavėjai taip pat užsiima tokia praktika. Todėl automobilių vin code tikrinimas Europoje irgi yra prasmingas ir naudingas, siekiant išvengti sukčiavimo atvejų. O taip pat nereikia vengti paprašyti pardavėjo parodyti automobilio aptarnavimo knygelę ir patikrinti joje pateikiamus duomenis aptarnavimo centre.

Modifikuotas vairas

Jei domitės automobilių rinka, turėjote pastebėti, kad Didžiojoje Britanijoje automobiliai yra pigesni, o apsukrūs pardavėjai net po brangiai kainuojančių remontų juos sugeba parduoti su nemažu pelnu. Žinome, kad Anglijos rinkai skirtų automobilių vairas yra priešingoje pusėje, o vairo perkėlimas iš dešinės į kairę pusę dažnai atliekamas aplaidžiai ir kiek įmanoma pigiau. Deja, tai įtakoja ne tik vairavimo kokybę, bet ir keleivių bei kitų eismo dalyvių saugumą. Vin code patikrinimas padės sužinoti, kurioje pusėje buvo sumontuota vairo kolonėlė ir ar buvo atlikta jos perkėlimo iš vienos pusės į kitą procedūra.

Automobilis po avarijų

Ruošiatės pirkti jus sužavėjusį Mercedes Benz automobilį arba mikroautobusą?

Tačiau patikrinę mercedes vin code galite likti nemaloniai nustebę, sužinoję, jog automobilis buvo pakliuvęs į avariją. Lengviausia ir pigiausia nusipirkti nukentėjusį avarijoje arba tiesiog pažeistą automobilį. Tokių automobilių pasiūla kasmet tik didėja. Uždarbis perparduodant tokias transporto priemones dažniausiai yra didesnis, todėl nieko nuostabaus, kad skelbimuose jų yra tiek daug. Manoma, kad maždaug 50% naudotų automobilių anksčiau yra buvę vienaip ar kitaip pažeistos.

Gamybos defektai

Netgi perkant naują automobilį, jame gali būti gamybos defektų. Dauguma tokių defektų gali neigiamai įtakoti automobilių saugumą, o perkant automobilį, jis yra vienas svarbesnių aspektų. Jei jus žavi japoniški automobiliai, pavyzdžiui Toyota markės, patikrinę vin code Toyota sužinosite, apie gamybos defektus, kuriuos gamintojai yra įsipareigoję pranešti atitinkamoms institucijoms ir informuoti klientus. Taip pat patikrinus VIN numerį, galima sužinoti, kokie serviso darbai turėtų būti atlikti. Nesvarbu, kurioje šalyje automobilis buvo pirktas, gamintojo defektus galima bus pašalinti ir Lietuvoje nemokamai (jeigu tik čia yra gamintojo atstovas).

VIN numerio pagalbos patikrinimu galite sužinoti, ar automobilis nėra vogtas. Kadangi nusipirkus vogtą automobilį, jis gali būti konfiskuotas, o be to galite būti apkaltinti disponuojant vogtu daiktu.

Dažniausiai VIN numerio tikrinimo paslauga yra mokama, tačiau internete galite rasti svetainių, kuriose vin code tikrinimas nemokamai, tačiau būkite atidūs, nes tokios svetainės ne visada disponuoja patikima informacija. Todėl patartina vin code tikrinti patikimose ir specializuotose įstaigose.


Šaltinis: Mikroautobusus ir jų nuoma


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos