Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kada jau reikia nuimti arba skinti moliūgų derlių? Kokie požymiai, kad tai jau reikia daryti

2 min. skaitymo

Per pirmąsias šalnas moliūgai gali nušalti, o jų sandėliavimas arba laikymas gali tapti keblus, daržovė gali pradėti pūti. Todėl svarbu laiku nuskinti moliūgus, pagal išorinius požymius nustatant jo brandos laipsnį. Tačiau jei šalnos ankstyvos, galite paspartinti moliūgo nokimą. Papasakosime, kaip nustatyti, ar moliūgas jau subrendęs ir ar jį galima skinti, ir kaip pagreitinti jo nokimą, jei užkluptų šalnos.

 

Kada nuimti moliūgų derlių

Moliūgų nokimo laikotarpį galima apskaičiuoti remiantis ant sėklų pakuočių pateikta informacija. Jose paprastai nurodoma, per kiek dienų subręsta tam tikros veislės derlius. Tačiau šis metodas tinka tik tuo atveju, jei vasara buvo šilta ir saulėta.

Paprastai, priklausomai nuo veislės, moliūgai Lietuvoje skinami nuo rugpjūčio pabaigos iki lapkričio mėnesio.

 

Požymiai, pagal kuriuos galima suprasti, kad moliūgas prinokęs

Ant subrendusio moliūgo žievės neturėtų likti įdubimų. Išimtis – muskatinės veislės moliūgai, kurių žievė plonesnė ir gali likti įdubimų. Muskatinio moliūgo brandumas nustatomas pagal odelės spalvą – ji turėtų būti šviesiai ruda arba smėlio spalvos. Subrendusio paprastojo moliūgo žievė būna tamsiai geltona, ruda arba oranžinė.

Moliūgų derliaus nuėmimas

Prinokusios daržovės turi ryškų raštą. Jo nėra tik žaliais vaisiais pasižyminčiose veislėse ir Benincasa hispida moliūguose, kurie prinokę pasidengia balta plėvele.

Prinokęs standus medinis kotas tampa šviesesnės spalvos.

Kaip ir arbūzas, prinokęs moliūgas, stuktelėjus į žievę, skamba ne dusliai, o kaip „skambančiai”, lyg barbentum į tuščią indą.

Perpjovus prinokusį moliūgą, jo viduje esantis minkštimas bus tankus, o ne purus, o sėklos bus su kieta odele. Išimtis – holoseminis moliūgas, kurio sėklos neturi apsauginio apvalkalo.

Kaip pagreitinti moliūgų nokimą

Štai keletas būdų, kaip pagreitinti moliūgų nokimą:

  • Likus maždaug trims savaitėms iki numatomų šalčių, nuimkite visus moliūgų žiedus. Tuomet augalas visas maistines medžiagas panaudos jau užsimezgusiems vaisiams vystyti.
  • Jei ant augalo yra daug mažų moliūgų, dalį jų, o kartais ir visus, reikėtų pašalinti, kad didesni turėtų laiko subręsti.
  • Augalas greičiau subręs ir užaugins didesnius vaisius, jei tręšite jį vaismedžių augimo laikotarpiu. Paspartinti moliūgų nokimą padės auginimas dirvoje su kompostu.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Miglė Pociuvienė – sodininkystės, daržininkystės ir augalininkystės entuziastė, savo žinias ir patirtį kaupiu jau daugelį metų. Rašau straipsnius KAIPKADA.LT portalo skaitytojams ir padedu geriau suprasti augalų priežiūrą, derliaus auginimo subtilybes bei tvarios aplinkos kūrimą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus