Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Aišku ir paprasta: pagrindinės kambarinių augalų priežiūros taisyklės

4 min. skaitymo

Kambariniai augalai – tai ne tik gražus interjero akcentas, bet ir gyvi organizmai, turintys savus poreikius. Tačiau, tiesa ta, kad nebūtina būti botanikos profesoriumi, kad galėtumėte tinkamai jais pasirūpinti. Šiame straipsnyje rasite paprastus, bet esminius patarimus, kurie padės sukurti harmoningą ir sveiką augalų oazę savo namuose.

7-ios taisyklės

Pasirinkimo taisyklės

Rinkdamiesi kambarinius augalus, turėtumėte atsižvelgti į jų dydį pagal savo namų matmenis. Išsiplėtusi palmė netinka ankštame kambaryje, kad ir kokia graži ji atrodytų. Geriau pagyvinkite erdvę daugybe mažų augalų ant palangių ir lentynų.

Ampeliniams ir vijokliniams augalams rinkitės gražius pakabinamus vazonus.

Laistymo taisyklės

Augalus laistykite nusistovėjusiu kambario temperatūros vandeniu. Šaltas ir chloruotas vanduo kenkia šaknims. Laistykite, kai žemė išdžiūsta, o ne tada, kai turite laisvo laiko. Naudojant keraminius vazonus tai paprasta. Bakstelėkite į vazoną pirštu: sausa žemė skleidžia skambų garsą, o šlapia – nestiprų.

Su augalais dideliuose mediniuose vazonuose kiek sudėtingiau. Mediena kvėpuoja, o tai yra gerai. Tačiau dideliuose vazonuose viršutinis dirvožemio sluoksnis išdžiūsta greičiau nei apatinis. Laistykite retai, bet taip, kad vanduo ištekėtų pro drenažo angą. Tada drėgmės gaus net apatinės plonos šaknys. Beje, būtent jos paskirsto vandenį ir maisto medžiagas šaknų sistemoje. Jų žūtis gresia augalo žūtimi.

Apšvietimo taisyklės

Šviesą mėgstantys kambariniai augalai yra pelargonijos, gerberos, hibiskai, euforbijos, vijokliai ir chlorofitai – jie nebijo tiesioginių saulės spindulių. Antroje palangės eilėje galite pasodinti azalijų, jazminų, oleandrų, gloksinijų, kamelijų, rožių. Kambario gale pastatykite bromelijas, difenbachijas, dracenas, paparčius, gebenes, spatifilus, didžialapius fikusus – jiems užtenka ir dirbtinės šviesos. Apskritai, rinkdamiesi augalą, šiek tiek daugiau sužinokite apie jo augimo vietą ir auginkite jį tokiomis sąlygomis, kurios jam bus artimos.

Pagrindinės kambarinių augalų priežiūros taisyklės 2

Oro temperatūros ir drėgmės taisyklės

Pietų atogrąžų augalams reikia drėgno oro. Sukulentams ir kaktusams tinka sausas oras. Orchidėjos geriausiai žydi esant +25 °C, begonijos – +18-20 °C. Taigi ir čia galioja 3-ia taisyklė – vadovaukitės natūralia augalo aplinka.

Jei pirkti oro drėkintuvą neapsimoka, yra nebrangus alternatyvus sprendimas: paimkite plokščius padėklus, užpildykite juos keramzitu arba žvyru ir pripilkite vandens. Ant tokios „pagalvės” augalus sups drėgnas oras, tačiau indų dugnas neturėtų liestis su vandeniu.

Kenkėjų kontrolės taisyklės

Kambarinius augalus dažnai puola voratinklinės erkės, miltligė ir kt. Nerimą keliantys signalai – sulėtėjęs augimas, pumpurų kritimas ir rudų, pilkų ar juodų dėmių atsiradimas ant lapų. Radę kenkėjų, nuvalykite lapus muiluotu tirpalu. Suvyniokite vazoną į celofaną ir nuplaukite augalą po šiltu dušu. Kitus kelis laistymus laistykite silpnu kalio permanganato tirpalu – dirvožemyje gali gyventi patogeninės bakterijos ir patogeniniai grybai. Jei reikia, užkrėstą augalą apdorokite insekticidais.

Persodinimo taisyklės

Kambariniai augalai dideliuose vazonuose persodinami retai, mažuose induose – kartą per 1-3 metus. Kuo mažesnis indas, tuo dažniau reikia persodinti. Dirvožemis išsekęs, todėl jį reikia pakeisti šviežiu, maistingu dirvožemiu. Nepersodinkite iš karto po laistymo – sunkią žemę sunku išimti iš vazono nepažeidžiant šaknų. Prieš sodindami kruopščiai dezinfekuokite vazonus.

Sezoniškumo taisyklės

Augalus tręškite aktyvaus augimo ir žydėjimo laikotarpiu. Žiemą sumažinkite laistymą ir nustokite tręšti.

Svogūniniams augalams suteikite vėsią žiemą – jie turi pailsėti ir įgauti jėgų pumpuravimuisi. Jei augalui reikia genėjimo, tai atlikite sezoniškai ir pagal grafiką. Tai ne tik skatina šakojimąsi, bet ir leidžia suteikti jam įdomią formą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Miglė Pociuvienė – sodininkystės, daržininkystės ir augalininkystės entuziastė, savo žinias ir patirtį kaupiu jau daugelį metų. Rašau straipsnius KAIPKADA.LT portalo skaitytojams ir padedu geriau suprasti augalų priežiūrą, derliaus auginimo subtilybes bei tvarios aplinkos kūrimą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus