Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Baisi klaida: rudenį šių augalų genėti negalima!

2 min. skaitymo

Šiandienos straipsnyje pakalbėkime apie tai, kokių medžių ir krūmų nereikėtų genėti rudenį. Ši klaida gali kainuoti ir derlių, ir žydėjimą.

 

Kokie augalai negali būti genimi rudenį?

Azalijos ir rododendrai

Jie genimi pavasarį, t. y. per tris savaites po žydėjimo. Tokia taisyklė paaiškinama tuo, kad šie krūmai yra jautrūs, o po pavasarinio genėjimo jie turi pakankamai laiko atsigauti ir užauginti naujas šakas.

 

Vyšnios, persikai ir slyvos

Šie augalai priklauso tai pačiai genčiai. Todėl juos sieja „šeimyninės“ ligos. Jie labai jautrūs tam tikroms grybinėms ligoms. Rudenį ir žiemą grybai sudaro daug sporų. Todėl, norint išvengti infekcijos, geriau jų rudenį negenėti. Genėjimą atidėkite iki pavasario ar net vasaros.

 

Kriaušės

Kriaušių genėjimą geriausia atidėti iki žiemos sezono pabaigos. Pasibaigus dideliems šalčiams, kai pradeda augti pumpurai – idealus laikas tai daryti. Rudeninis kriaušės genėjimas gali paskatinti jos augimą, o šaltu oru augalas gali nušalti šias naujas jaunas šakas.

 

Forsitijos

Šio krūmo rudenį geriau negenėti. Toks genėjimas gali lemti, kad kitais metais ant krūmo nepamatysite žiedų. Todėl šią procedūrą geriau atidėti iki pavasario.

 

Alyvos

Alyvos genimos iš karto po žydėjimo, t. y. vasaros pradžioje. Po rudeninio genėjimo jos nežydės dar vienerius metus.

Vienintelė išimtis, kai tai galima daryti, yra tada, kai turite seną ir nesėkmingai augantį krūmą, kurį reikia atjauninti.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Miglė Pociuvienė – sodininkystės, daržininkystės ir augalininkystės entuziastė, savo žinias ir patirtį kaupiu jau daugelį metų. Rašau straipsnius KAIPKADA.LT portalo skaitytojams ir padedu geriau suprasti augalų priežiūrą, derliaus auginimo subtilybes bei tvarios aplinkos kūrimą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus