Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Daugiametės gėlės: rūšys, sodinimo, auginimo ir priežiūros taisyklės

Sodas – tai poilsio zona ir estetinis malonumas akims bei sielai. Jis mums suteikia ne tik daržovių ir vaisių, bet ir džiugina nuostabių augalų įvairove. Vienos didžiausių sodo pažibų – gėlės. Jos sukuria jaukumą, harmoningumą, džiugina neaprėpiamu grožiu bei nuostabiais kvapais.

Daugiametės gėlės: kodėl verta jas rinktis?

Gėlynų zonų kūrimas yra malonus, tačiau tuo pačiu, ir sudėtingas darbas. Daugiametės sodo gėlės, džiuginančios akį visą šiltąjį sezoną, yra puikus pasirinkimas žmonėms, kurie nenori kasmet sodinti vis naujų augalų.

Daugiametės gėlės puikia toleruoja lengvą šalną ir permainingus žiemos orus, yra nepretenzingos ir nereikalauja ypatingos priežiūros.

Vieną kartą pasodinę tokias gėles savo sode, galite mėgautis jų žydėjimu daugelį metų, naudoti jas kaip pagrindą kuriant bei komponuojant vis naujus gėlynus.

Taip pat, dar viena daugiamečių gėlių geroji pusė yra ta, kad jas auginti yra daug ekonomiškiau nei vienmetes gėles, nes persodinimo metu jas galima padalinti ir panaudoti kuriant naują gėlių zoną nepatiriant papildomų išlaidų.

Daugiametes geles

Daugiamečių gėlių žydėjimas

Yra daugybė daugiamečių gėlių rūšių, kurios mus pradeda džiuginti prasidėjus pirmosioms šiltoms dienoms. Tokie augalai vadinami – anksti žydinčiais augalais. Galima paminėti krokus, hiacintus, raktažoles.

Antroje pavasario pusėje, kai saulė visiškai sušildo žemę, pražysta narcizai, tulpės, auskarėliai (dicentra).

Daugiameciu geliu zydejimas

Daugiameciu geliu zydejimas 2

Daugiamečių gėlių rūšių pasirinkimas

Renkantis gėles savo sodui, svarbu atkreipti dėmesį į jų žydėjimo laiką ir trukmę, dydį, kokią šviesą jos mėgsta, taip pat, ar jos reikalauja ypatingos priežiūros, ar ne. Atsižvelgę į visus šiuos reikalavimus bei savo turimas galimybes, galėsite sukurti puikų, jus džiuginantį ir įkvepiantį gėlyną, kuris jus stebins kiekvienais metais.

Gėlių komponavimo taisyklės ir patarimai

Geliu komponavimo taisykles ir patarimai

Geliu komponavimo taisykles ir patarimai 2

Geliu komponavimo taisykles ir patarimai 3

Svarbiausia sodinant gėles – parinkti joms tinkamą vietą. Stenkitės joms skirti tiek vietos, kiek joms (atsižvelgiant į visus rūšies ypatumus: aukštis, plotis ir pan.) reikia. Taip pat, sodinant vienos rūšies gėles šalia kitos rūšies gėlių, būtina atsižvelgti į tai, ar joms tinka vienodo drėgnumo dirva, esama saulės šviesa būtent toje vietoje ir kt. Jei šie reikalavimai skiriasi – tokios gėlės neatrodys estetiškai bei gražiai, nes vieni gėlynai klestės ir vešės, o kiti – vargs ir skurs.

Skirtingų veislių derinimas padės išlaikyti sodo žydėjimą visą šiltąjį sezoną. Todėl, pradėjus sodinti savo gėlyną, nepamirškite panaudoti bent keletos skirtingų rūšių gėlių, kurių žydėjimo laikas yra skirtingas. Taip galėsite džiaugtis ilgą laikotarpį trunkančiu žydėjimu.

Gelyno komponavimas

Gėlyno komponavimas

Rinkdamiesi kuriamo gėlyno spalvinę gamą, stenkitės apsiriboti ties 2-3 spalvomis ir jų atspalviais. Tada jūsų turimas gėlių sodas atrodys ypač skoningai.

Nepamirškite įkomponuoti skirtingais laikotarpiais žydinčių augalų – taip nuolat džiaugsitės žiedų gausa bei grožiu.

Nebijokite naudoti kontrasto efekto – tiek kalbant apie augalų dydį, tiek apie spalvinę gamą. Palei tvorą ar namo sieną pasodinti aukštesni tamsesni augalai gali tapti puikia drobe mažesniems, žemesniems, šviesesnių  spalvų augalams.

Drąsiai kurkite bei komponuokite savo svajonių gėlyną – tegu jis džiugina jus ilgus metus!

Gelyno komponavimas 2

Gelyno komponavimas 3


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *