Dekoratyviniai augalai

Dekoratyviniai augalai yra viena iš pagrindinių namo ar sodo kraštovaizdžio dizaino detalių. Jie auginami ne tiek praktiniais tikslais, kiek siekiant dekoruoti, puošti ir gražinti supančią aplinką.

Šiame straipsnyje mes išsamiai aprašysime įvairias augalų rūšis bei pasigėrėsime jų nuotraukomis. Galbūt tai įkvėps jus naujiems sumanymams jūsų kieme.

Dekoratyvinių augalų pasirinkimas

Ne vienas nuosavo kiemo savininkas svajoja apie amžinai žaliuojantį sodą, kuris džiugina savo spalvomis bet kuriuo metų laiku, tiek žiemą, tiek vasarą.

Net turėdami nedidelį žemės plotelį, galite sukurti jaukų kampelį šeimos poilsiui, jaukiems draugų pasibūvimams ar pan.

Dekoratyvinių augalų asortimentas yra pakankamai didelis, todėl galite juos pasirinkti atsižvelgiant į turimos teritorijos dydį, vyraujančią spalvinę gamą, jų atsparumą esamoms gamtinėms sąlygoms, supančią augmeniją bei, žinoma, į savo pageidavimus.

Dekoratyvinių augalų rūšys

Dekoratyviniai augalai, tai: krūmai, medžiai, daugiametės ar vienmetės gėlės ir žolės. Panagrinėkime kiekvieną rūšį išsamiau.

Krūmai ir medžiai

Pasodinus šiuos augalus, bet koks nuobodus ir pilkas žemės lopinėlis taps nuolatos žaliuojančia salele. Svarbiausia, renkantis augalus, yra apmąstyti, kokių gabaritų jie jums reikalingi; kaip jie atrodys vienoje ar kitoje vietoje; kaip norėtumėte juos komponuoti savo kieme; koks jų atsparumas įvairioms gamtinėms sąlygoms; kaip jie įsilies į bendrą gamtinį kraštovaizdį, esantį šalia jūsų sklypo.

Kaip žinote, medžiai bei krūmai gali būti tiek spygliuočiai, tiek ir lapuočiai. Ir vienų, ir kitų yra begalė rūšių, todėl pasirinkimas tikrai didelis. Patariame nebijoti juos derinti vienus su kitais, tokiu būdu galėsite visus metus džiaugtis spygliuočių raminančia žaluma ir sezonišku lapuočių augalų lapų grožiu bei žiedų gausa.

Visžaliai medžiai

Tai spygliuočiai augalai: eglė, pušis, tuja, kedras, kėnis, cūga ir kt. Jie ištisus metus džiugina spygliuočių kvapu ir žaliuojančiais spygliais bei nuostabiu jų aromatu.

Dideliam plotui apželdinti drąsiai galite rinktis įvairių rūšių augalus, mažesnėms teritorijoms labiau tinka lėtai augančios jų veislės, pasižyminčios nedideliu dydžiu bei kompaktiška forma.

Lapuočiai krūmai ir medžiai

Visžaliai (spygliuočiai) augalai vertinami dėl savo nuolatinės žalumos ir raminančio kvapo, žydintys krūmai – dėl žiedų gausos ir tankumo, o lapuočiai krūmai bei medžiai – dėl neįprastos lapų formos ir spalvos. Teisingai parinktos veislės jūsų kiemą pavers nuostabiu sodu, net jei jame nebus spalvingų gėlių. Siūlome jums apsvarstyti šias lapuočių krūmų rūšis, galbūt, kuri nors galėtų papuošti jūsų sodą?

Žydinčių krūmų rūšys

Turbūt, dauguma iš jūsų, žinote tokias žydinčių krūmų rūšis, kaip alyvos, hortenzijos, jazminai, putinai ir kt.

Susipažinkime su egzotiškesnių rūšių dekoratyvinių krūmų pavadinimais ir ypatumais:

Augalas pasižymi blizgiais tamsiai žaliais lapais, rausvais arba raudonais žiedais. Tai tikras dekoratyvumo ir elegancijos junginys.

Rododendrai, dažniausiai, žydi nuo gegužės mėnesio vidurio iki birželio pabaigos.  Žydi ryškių spalvų kekėmis, kurių spalva priklauso nuo jūsų pasirinktos rūšies.

Gėlės

Pats praktiškiausias pasirinkimas – daugiametės gėlių rūšys. Vieną kartą jas pasodinę, galėsite džiaugtis bei gerėtis ilgus metus.

Daugiamečių gėlių rūšių pasirinkimas

Gėlėms reikia tinkamos dirvožemio sudėties ir apšvietimo. Būtina atkreipti dėmesį į tai, ar pasirinktas augalas galės augti jus supančiose klimato sąlygose, ar jam netrūks saulės šviesos, o gal kaip tik jos bus per daug? Nepamirškite atkreipti dėmesį į jo spalvinę gamą, ar ji harmoningai derės jūsų aplinkoje? Taip pat, svarbu apgalvoti, ar galėsite pakankamai laiko skirti laistymui, tręšimui, piktžolių ravėjimui ir kt.

Augalams, nebijantiems dalinio pavėsio, tinka augimo vieta prie aukštų medžių, rytinė arba vakarinė pastatų pusė.

Pavėsį mėgstančios gėlės jaučiasi patogiai po medžių lajomis, šakomis, šiaurinėje pastatų pusėje.

Saulėčiausia kiemo vieta reikalinga gėlėms, negalinčioms augti pavėsyje. Tam puikiai tinka pietinė kiemo pusė.

Svarbu pasirinkti nepretenzingas, daug priežiūros nereikalaujančias gėlių rūšis, kurių aukštis, spalvinė gama ir augimo sąlygos tiks jūsų turimam sodui. Domėkitės, ieškokite ir jums tikrai pavyks sukurti jaukų bei mielą kampelį savo kieme…

Išeiti iš mobilios versijos