Kiaulpienė – ryški gėlė, kuri žavi savo grožiu. Žinoma, ji taip pat yra erzinanti ir atkakli piktžolė, sukelianti daug rūpesčių sodininkams ir sklypų savininkams. Kodėl yra tiek daug kiaulpienių, net jei jos pašalintos, ir kaip teisingai su jomis elgtis?
Turinys
Kodėl verta naikinti kiaulpienes – patarimai
Dėl to, kad kiaulpienės lengvai dauginasi, jos gali greitai tapti jūsų lysvių problema. Faktas yra tas, kad kiaulpienių sėklos, išsibarsčiusios kelis metrus, lieka dirvožemyje ir nuo to prasideda augalų vystymosi procesas. Jei jų bus per daug, graži gėlė pavirs piktžolėmis, kurios sunaikins derlių ir išstums jį iš sodo.
Beje, dėl tos pačios priežasties sunku susidoroti su kiaulpienėmis – net jei visiškai jų atsikratysite savo sode, jos tikrai atskris iš kaimynų sklypo. Kiaulpienės turi labai ilgas šaknis – iki 40 cm ir, nepaisant jų trapumo, pasižymi puikiomis regeneracinėmis savybėmis.
Kaip naikinti kiaulpienes vejoje ir lysvėse?
Prieš pradėdami kovoti su piktžolėmis, turite suprasti, kad negalėsite visiškai atsikratyti kiaulpienių. Jūsų užduotis yra neleisti joms daugintis reguliariai ir palaipsniui mažinant jų skaičių.
Naudokite prevencines priemones:
- pavasarį giliai perkasti dirvą, mulčiuoti gėlynus ir lysves;
- ravėti plotą;
- teritorijos plotai, kuriuose nėra kiaulpienių, pasėti žolę;
- rudenį vėl perkasti žemę.
Tokie veiksmai turi būti kartojami reguliariai.
Kaip atsikratyti kiaulpienių liaudiškomis priemonėmis?
Yra tik du tokių piktžolių kontrolės būdai – mechaninis ir cheminis. Žinome, kad kai kurios šeimininkės naudoja „liaudies“ produktus, pavyzdžiui, verdantį vandenį, actą, druską ir pan. Tiesą sakant, šios galimybės yra beprasmės, nes jos nepadės kovojant su kiaulpienėmis, tačiau gali pakenkti kaimyniniams augalams ar naminiams gyvūnėliams.
Štai kodėl geriau laikytis patikrintų metodų.
Mechaninis
Jo esmė – rankiniu būdu, naudojant specialius įrankius, pašalinti piktžoles. Metodas vadinamas „šienavimu“ ir tai reikia daryti bent 1-2 kartus per savaitę. Laikui bėgant kiaulpienių stiebai nusilps ir nustos taip aktyviai augti.
Svarbiausia pašalinti iš šienavimo vietos ir sunaikinti nupjautus kiaulpienių gėlių stiebus, kitaip jos duos sėklų ir viską teks daryti iš naujo.
Cheminis
Herbicidai yra cheminiai preparatai, veikiantys antžeminę augalo dalį ir jo šakniastiebius. Jie būtini, jei su piktžolėmis nebeįmanoma susidoroti mechaniškai.
Pirkdami herbicidus atidžiai perskaitykite gamintojo informaciją ir pasitarkite su pardavėju.