Kaip ir kada pavasarį tręšti vaismedžius ir uogakrūmius?

Kaip ir kada pavasarį tręšti

Pavasaris yra pagrindinis metas, kai reikia tręšti vaismedžius ir uogakrūmius. Pirmoji užduotis – atkurti azoto kiekį. Dėl tirpstančio sniego ir aukšto gruntinio vandens lygio vertingas cheminis elementas išsiplauna, todėl reikia papildyti jo atsargas.

Kodėl verta pradėti nuo azoto?

Prieš pradėdami formuoti vaisius, medžiai ir krūmai pereina kelis vystymosi etapus. Pirmiausia formuojasi lapai, tada jie ruošiasi žydėjimui. Tik tada ateina laikas auginti derlių. Tuo etapu, kai pasirodo žali lapeliai, vaismedžiams ir uogakrūmiams reikia pagalbos, todėl turime juos tręšti tokiomis trąšomis, kurių dėka dirvožemyje padaugėtų azoto.

Kuo tręšti?

Kai pumpurai pradeda skleistis, kiekvieną kvadratinį metrą aplink kamieną reikėtų papildyti karbamidu, santykiu 50 g į 10 litrų vandens. Į kiekvieną kvadratinį metrą supilkite po pusę kibiro.

Taip pat reikia ir amonio nitrato tirpalo. Reikėtų jį dozuoti taip: 40-50 g į 10 litrų skysčio. Amonio nitratą galima pakeisti paukščių mėšlu (santykiu 1:20) arba mėšlo tirpalu (1:10).

Be šaknų sistemos maitinimo, taip pat augalus galite purkšti karbamido tirpalu. Obelims naudokite tirpalą santykiu 25 g į 10 litrų vandens, o kriaušėms – 10-20 g į 10 litrų skysčio. Vyšnioms, slyvoms, trešnėms ir abrikosams ši proporcija didesnė – 40 g karbamido į 10 litrų vandens.

Exit mobile version