Žiema – tai laikotarpis, reikalaujantis ypatingo jūsų dėmesio, jei auginate kambarinius augalus. Itin svarbu tinkamai juos paruošti šaltajam laikotarpiui, kad augalai jį kuo lengviau ištvertų.
Kambarinių augalų paruošimo žiemai taisyklės
- Pasirūpinkite apšvietimu
Žiemą dienos tampa trumpesnės ir augalams gali trūkti šviesos. Pasistenkite suteikti jiems kuo daugiau natūralios šviesos, pastatydami juos arčiau langų. Jei reikia, naudokite papildomą apšvietimą fito lempomis.
- Sumažinkite laistymą
Žiemą augalai paprastai auga lėčiau ir jiems gali reikėti mažiau vandens. Tiek ir šaknų išdžiūvimas, tiek ir per didelė drėgmė gali būti žalingi. Palaikykite vidutinę dirvos drėgmę, atsižvelgdami į kiekvieno augalo poreikius.
- Drėkinkite orą
Dėl patalpų šildymo oras gali būti per sausas. Naudokite oro drėkintuvus arba kitus būdus, kad palaikytumėte optimalų drėgmės lygį patalpose.
- Mažinkite tręšimą
Žiemą augalams reikia mažiau maisto medžiagų, todėl sumažinkite tręšimo dažnumą ir koncentraciją. Dirvožemyje gali susikaupti pernelyg daug maistinių medžiagų, o tai kenkia augalams.
- Venkite skersvėjų ir žemos temperatūros
Stenkitės apsaugoti augalus nuo šalto oro ir nestatykite jų prie nesandarių langų, kur augalai gali būti veikiami šaltų oro srovių.
- Vėdinkite patalpas
Nepaisant ankstesnio punkto, svarbu reguliariai vėdinti patalpas, kad jose būtų šviežio oro ir būtų išvengta galimų problemų dėl grybelių ir kenkėjų.
- Patikrinkite, ar augalų nepuola įvairūs kenkėjai
Žiemą kenkėjai gali būti aktyvesni sausoje ir šiltoje aplinkoje. Reguliariai tikrinkite augalus ir imkitės reikiamų kontrolės priemonių.
- Atlikite genėjimą
Žiemą taip pat galite genėti augalus, kad pašalintumėte ligotas ar pažeistas dalis. Tai padės augalams išsaugoti jėgas ir energiją bei pašalins nereikalingus pažeistus stiebus.