Kadagys yra visžalis augalas, kurį neretai galima išvysti mūsų kiemuose. Nors jis laikomas ganėtinai nereikliu augalu, retkarčiais ir jam prireikia mūsų pagalbos bei priežiūros. Šiuo atveju kalbame apie gelstančias bei džiūstančias kadagio šakas. Kodėl taip nutinka ir kas tai lemia sužinosite šiandienos straipsnyje.
Kodėl gelsta ir džiūsta kadagio šakos?
- Pavasarį, kai saulė itin aktyvi, kadagiai gali pagelsti nuo saulės nudegimo. Kovo ir balandžio mėnesiais rekomenduojama uždengti augalą audeklu, ypač vidurdienio metu.
- Esant sausam orui, augalas gali nukentėti dėl drėgmės trūkumo – pakeisti šakų spalvą ir nudžiūti. Tuos pačius požymius gali sukelti šalta ir lietinga vasara.
Kadagys gelsta ir sergant grybelinėmis ligomis.
- Sodinimo laikas taip pat gali turėti įtakos kadagio spalvos pasikeitimui. Patyrę sodininkai pataria kadagius sodinti balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje.
- Kadagiams dažnai kenkia vabzdžiai kenkėjai; kai juos pažeidžia amarai, augalas pradeda džiūti, gelsti, spygliai susisuka ir sutrūkinėja. Augalas nustoja augti. Norint to išvengti, apdorokite kadagius specialiais produktais nuo kenkėjų ir ligų.
Prenumeruoti
Prisijungti
0 Komentarai(ų)
Naujausi