Kodėl negalima laistyti lysvių karštu saulėtu oru: patyrusių sodininkų patarimai


Išmokite teisingai laistyti augalus

Augalus reikia ne tik laiku ir kokybiškai tręšti, bet ir tinkamai laistyti, nes visi šie veiksmai yra svarbūs gero ir sveiko derliaus komponentai. Tačiau ar žinote, kodėl negalima laistyti lysvių karštu saulėtu oru ir koks laikas tam tinkamiausias?

Kodėl nereikėtų laistyti lysvių karštu, saulėtu oru?

Laistydami lysves dienos metu, kai šviečia ryški saulė galite nudeginti augalų lapus, o šaltas vanduo, patekęs po šaknimis, sukels derliaus nuostolių. Saulės nudegimą galima atpažinti iš pakitusios lapų spalvos.

Gausus laistymas po 10 val. ryto arba vidury dienos gali turėti priešingą poveikį: vietoj numatytos vėsos iš šaknų garuos karštis, o tai tikrai nebus naudinga augalui.

Kai dirvožemis per drėgnas, daigai negali tinkamai vykdyti fotosintezės.

Daigams reikia deguonies, o netinkamas laistymas gali sukelti vadinamąjį “uždusimą”.

Jei nuolat pilate vandenį po šaknimis, o ant lapų vis tiek atsiranda geltonų dėmių, tai jau nebe saulės nudegimas – tai netinkamas augalo laistymas.

Kaip tinkamai prižiūrėti augalus per karščius?

Ilgalaikių karščių metu laistykite ryte arba vėlyvą popietę.

Optimaliausias laikas yra nuo 6 iki 9 val. ryto – prieš prasidedant dienos karščiams. Tuo metu augalai turės laiko atsigerti, o drėgmė ant lapų išdžius iki vidurdienio karščio.

Jei laistymas ryte jums netinka, kitas geriausias laikas yra nuo 18 iki 21 val.

Naktį augalų nelaistykite, nes vėsios ir drėgnos sąlygos taps patrauklia terpe šliužams.

Laistymas ryte yra ekonomiškiausias, nes sumažina garavimą. Svarbu ir tai, kad ryte augalai lengviau pasisavina vandenį, nes jų neveikia karščio stresas, kuris pasireiškia per karščio bangas.

Dar keletas naudingų faktų ir patarimų


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos