Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Krūmai, kurie puikiai auga ir pavėsyje

Be abejo, ne visos kiemo zonos yra vienodai apšviestos. Yra šešėlinių vietų, kurias menkai apšviečia saulės šviesa. Jei tokių zonų galima rasti ir jūsų sklype – nenusiminkite, yra keletas nuostabiai gražių krūmų, kurie puikiai gali augti ir pavėsyje. Rinktis tikrai yra iš ko.

Pavėsyje galintys augti krūmai, dažniausiai, yra nepretenzingi ir nereikalaujantys kruopščios priežiūros kaip, pavyzdžiui, šviesą mėgstantys augalai.  Todėl jie ne tik džiugina savo grožiu, bet ir nedidelių laiko sąnaudų reikalaujančia priežiūra.

Krūmai, kurie puikiai auga ir pavėsyje

Putinas

Žydėjimo sezono metu šis augalas mus džiugina dideliais, sniego baltumo žiedų vainikais. Vėliau jo šakos dekoruojamos raudonomis, blizgiomis uogomis. Putinas puikiai toleruoja šešėlį. Gali augti kitų medžių pavėsyje arba šalia tvoros.

putinas

Alyvos

Turbūt tai vienas iš žinomiausių, puošniausių ir dekoratyviausių žydinčių krūmų. Alyvos pasižymi tankiu vainiku, susidedančiu iš tamsiai žalių lapų, panašių į širdis. Pavasarį ir vasaros pradžioje alyvos pasidengia kvapniais, nuostabaus grožio žiedais. Geriausia tai, kad šiais laikais, galite rinktis iš įvairių alyvų veislių, atsižvelgiant į tai kokio dydžio, žiedų spalvingumo augalo norite.

Alyvos puikiai toleruoja dalinį pavėsį, neprarasdamos savo grožio ir išskirtinumo.

alyvos

Sausmedis

Šis krūmas taip pat puikiai gali augti tamsesnėse kiemo vietose. Pavasarį sausmedis pražysta subtiliomis, baltai rausvomis gėlėmis. Vėliau pasirodo tamsios, pailgos uogos. Beje, jos itin naudingos, sveikos ir skanios.

sausmedis

Tunbergo raugerškis

Ši raugerškio veislė jau seniai užkariavo sodininkų ir kraštovaizdžio dizainerių širdis. Krūmas gali pasigirti stipriai išsišakojančiu vainiku, visiškai padengtu mažais, lygiais lapeliais.  Rudenį šie raugerškiai tampa tamsiai raudoni ir primena ugnies liepsną.

Raugerškis mėgsta šešėlines, pavėsingas sodo vietas.

raugerskis

Buksmedis

Tai lėtai augantis, nepretenzingas krūmas. Tinkamai suformuotas buksmedžio vainikas primena rutulį. Lapai maži, tamsiai žali. Augalas puikiai toleruoja šešėlį ir nepalankias augimo  sąlygas.

Buksmedis

Erškėtrožė (erškėtis)

Šis krūmas ne tik mėgsta augti pavėsyje, bet ir nėra išrankus priežiūrai. Erškėtrožės gali daugelį metų augti vienoje vietoje ir gausiai džiuginti vaisiais. Šio augalo uogos yra nepaprastai naudingos ir naudojamos medicinos tikslams.

Ersketroze

Meškytė

Tai tikras aristokratiškas gražuolis. Vasarą augalas yra padengtas subtiliomis lengvomis gėlėmis, o rugpjūtį ant krūmų atsiranda didelės uogos, panašios į perlus. Vaisiai gali laikytis ant šakų iki pat žiemos. Meškytė gali augti ir saulėje, ir pavėsyje.

Meskyte


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *