Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nesodinkite šių augalų – jie itin nuodingi!

2 min. skaitymo

Žmonės dažnai sodina įvairius augalus tam, kad atbaidytų kenkėjus nuo kitų augalų. Tačiau ar žinote, kiek daug augalų turi nuodingų medžiagų, kurios gali pakenkti ne tik vabzdžiams, bet ir gyvūnams bei žmonėms? Šiandienos straipsnyje papasakojame, kokių augalų nereikėtų sodinti savo kieme, net jei jie atrodo itin gražiai.

 

Nuodingi augalai

Vėlyvis

Neįprasta gėlė, kuri traukia savo rausvai violetiniu atspalviu, iš tikrųjų gali kelti rimtą pavojų. Augale yra nuodingo alkaloido, vadinamo kolchicinu, kuris randamas svogūnėliuose, lapuose ir pumpuruose. Patekusi į organizmą ši medžiaga gali sukelti virškinimo sutrikimų.

 

Aronas

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tai nekenksminga, įdomi gėlė, tačiau jos išvaizda gali būti apgaulinga. Augale yra pavojingos toksiškos medžiagos, vadinamos aroinu, kuri gali paralyžiuoti centrinę nervų sistemą. Patekusi ant odos ji sukelia dirginimą ir net nudegimus.

 

Pakalnutė

Artėjant pavasariui džiaugiamės matydami žydinčius pirmąsias pakalnutes. Tačiau maži balti varpeliai slepia nuodingą medžiagą, kuri patekusi į organizmą gali dirginti ir neigiamai veikti širdį.

Gyvūnai tai gerai žino ir laikosi atokiau nuo pakalnučių. Jei turite vaikų, turėtumėte būti ypač budrūs, kad jie nevalgytų šių gėlių žiedų.

 

Gebenė

Gebenės, „lipančios“ ant sienos, įrėminančios duris ar langus. Argi nesutinkate, kad tai gražu? Tačiau nuodingąją gebenę sunku atskirti nuo dekoratyvinės gebenės. Visos nuodingo augalo dalys gali jums pakenkti. Kai kuriais atvejais gali išsivystyti sunki alerginė reakcija, dėl kurios prireiks medikų pagalbos.

Susidurti su nuodingosios gebenės nuodais galima tiesiogiai liečiant augalą arba per sąlytį su daiktais, kurie buvo užteršti augalo sultimis. Net lengvas prisilietimas prie nuodingos gebenės gali sukelti neigiamą reakciją.

Oleandras

Šis augalas – labai populiarus. Tačiau turėtumėte žinoti, kad oleandrų stiebuose, lapuose ir žieduose yra glikozidų, kurie yra gana pavojingi. Patekę į organizmą, jie žmonėms ir gyvūnams sukelia sunkius dieglius, vėmimą ir viduriavimą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Miglė Pociuvienė – sodininkystės, daržininkystės ir augalininkystės entuziastė, savo žinias ir patirtį kaupiu jau daugelį metų. Rašau straipsnius KAIPKADA.LT portalo skaitytojams ir padedu geriau suprasti augalų priežiūrą, derliaus auginimo subtilybes bei tvarios aplinkos kūrimą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus