Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Pavasarinis persikų tręšimas: kaip, kuo ir kada geriausia tręšti?

2 min. skaitymo

Norint sulaukti skanių ir sultingų persikų, būtina užtikrinti tinkamą vaismedžio priežiūrą. Kaip žinote, persikas yra pietinių regionų augalas, todėl jam reikalingos specialios sąlygos sėkmingam vystymuisi. Vienas iš svarbiausių tinkamos priežiūros aspektų yra laiku ir subalansuotai tręšti trąšomis, kurios skatina aktyvų augimą ir kokybiško derliaus susidarymą.

Kada ir kaip tręšti persikus pavasarį?

Pirmasis metai po sodinimo

Pirmaisiais metais po sodinimo persikai neturi būti tręšiami. Jei medis buvo pasodintas rudenį, pirmą kartą tręšti reikia pavasarį kitais metais. Jei sodinimas vyko pavasarį, tręšti reikia antraisiais metais.

 

Vegetacijos pradžioje

Pradėjus vegetacijai ir pabudus pumpurams, rekomenduojama atlikti pirmąjį tręšimą. Tam naudojamas karbamidas išskaičiuojant 40 g į 10 l vandens talpą. Tai skatina aktyvų ūglių augimą ir lapų vystymąsi.

 

Prieš žydėjimą arba po jo

Antrasis tręšimas atliekamas prieš žydėjimą arba iškart po jo. Šiuo laikotarpiu ypač svarbios fosforo trąšos, kurios skatina nektaro cukringumą, žiedų apdulkinimą ir vaisių susidarymą. Tam galima naudoti paprastą superfosfatą, ištirpinant 20–30 g trąšų 10-yje l vandens talpoje.

Žydėjimo metu

Žydėjimo metu persikui reikia papildomų mikroelementų, tokių kaip boras ir cinkas. Tam galima naudoti vandenyje tirpias chelatines trąšas, pavyzdžiui, boro chelatą ir cinko chelatą. Šios trąšos greitai įsisavinamos ir veiksmingai pašalina šių elementų trūkumą.

Rekomendacijos dėl trąšų naudojimo

  • Tręšimo laikas. Trąšomis reikia tręšti po laistymo arba lietaus, kad išvengtumėte šaknų sistemos nudegimų.
  • Tręšimo būdas. Trąšas galima įterpti po šaknimis arba naudoti kaip lapų trąšą. Lapų tręšimui trąšų tirpalą atsargiai purkškite ant lapų, geriausia ryte arba vakare, kad išvengtumėte nudegimų.
  • Perdozavimo išvengimas. Nerekomenduojama persikų pertręšti azoto trąšomis, nes tai gali sukelti vainiko sutankėjimą, derlingumo sumažėjimą ir padidinti jautrumą ligoms.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Miglė Pociuvienė – sodininkystės, daržininkystės ir augalininkystės entuziastė, savo žinias ir patirtį kaupiu jau daugelį metų. Rašau straipsnius KAIPKADA.LT portalo skaitytojams ir padedu geriau suprasti augalų priežiūrą, derliaus auginimo subtilybes bei tvarios aplinkos kūrimą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus