Kai didžioji dalis darbų lauke, kaip ir vasara, baigėsi, ankstyvą rudenį ateina laikas pasirūpinti kambariniais augalais, kuriems reikia ypatingo dėmesio.
Kambarinių augalų priežiūra rudenį
Papildomas oro drėkinimas
Daugelyje privačių namų rugsėjo pabaigoje jau įjungiamas šildymas, todėl oras kambariuose tampa daug sausesnis. Nuo to labai nukenčia kambariniai augalai, nes daugumai jų reikia tam tikros drėgmės. Sausas oras ypač neigiamai veikia tropines gėles, kurios pripratusios prie kitokio mikroklimato. Norėdami jį subalansuoti, pabandykite naudoti drėkintuvą arba papildomai purkšti augalus vandeniu.
Augalų, kuriuos auginate balkone, perkėlimas į patalpą
Rudenį pasitaiko šaltų ir žvarbių orų. Nemažai augalų visai nemėgsta tokio staigaus temperatūros sąlygų pasikeitimo. Todėl juos reikia iš anksto perkelti į šiltesnes patalpas. Nepamirškite prieš tai augalų dezinfekuoti. O kad gėlės geriau prisitaikytų prie naujų sąlygų, geriau jas perkelti tomis dienomis, kai nėra stiprios saulės.
Augalų persodinimas
Per vasarą daugelis kambarinių augalų labai išauga, todėl seni vazonai jiems tampa per maži. Rudens pradžioje ateina metas, kai tokius augalus galima pradėti persodinti. Maždaug spalio mėnesį kambarinės gėlės pereina į ramybės būseną, todėl labai svarbu, kad iki to laiko jos jau būtų prisitaikiusios prie naujų sąlygų. Atkreipkite dėmesį, kad turėtumėte pasirinkti 2-3 cm didesnį vazoną nei ankstesnis.
Persodindami būtinai patikrinkite augalo šaknų sistemą. Ji turėtų būti geros būklės, be išdžiūvusių ir supuvusių vietų. Jei augalas nėra ligotas, galite net palikti šiek tiek senosios žemės. Jei yra ligų, pažeistas šaknis reikia pašalinti ir dezinfekcijai žaizdas pabarstyti aktyvintąja anglimi.
Prevencinis gydymas
Sezono pasikeitimo metas yra geriausias laikas atlikti profilaktinį augalų apdorojimą nuo kenkėjų. Per vasarą tarp lapų galėjo apsigyventi įvairių vabzdžių ir ligų sukėlėjų, todėl jų reikia atsikratyti, kol augalas neperėjo į ramybės būseną.
Papildomas apšvietimas
Rudenį dienos šviesa mus džiugina daug trumpiau, o tai neigiamai veikia kambarinių augalų vystymąsi ir augimą.
Rudens ir žiemos laikotarpiu prie tų augalų, kuriems reikia daugiau šviesos, pastatykite specialią fito lempą. Labai svarbu tuo pasirūpinti iš anksto.
Tręšimo ir laistymo grafiko pakeitimas
Daugelis kambarinių augalų rudenį nustoja augti arba sulėtina savo augimą, todėl reikia pakeisti kambarinių augalų priežiūrą. Pavyzdžiui, „užmigusioms“ gėlėms nebereikia tiek daug vandens ir maistinių medžiagų. Todėl tręšti ir laistyti galima rečiau. Be to, būtinai sumažinkite purškimo vandeniu intensyvumą, jei oras patalpoje yra pakankamai drėgnas.
Žiemos miego metu augalas sukaupia jėgų, kurių jam reikia naujam augimo ir žydėjimo sezonui. Todėl neverta jo dar kartą trikdyti. Jei šios taisyklės nepaisoma, augalas nepailsės dėl tręšimo bei netinkamo laistymo ir pavasario bei vasaros sezoną pradės jau išsekęs.