Skandinaviško stiliaus sodo apželdinimas


Skandinavisko stiliaus sodo apzeldinimas

Skandinavijos kraštovaizdžio dizainas pasižymi meistrišku paprastumo, estetikos ir funkcionalumo deriniu. Turėdami apgalvotą architektūrinių elementų kompoziciją ir lengvai prižiūrimus augalus, aplink savo namus sukursite skandinavišką atmosferą bei stilingą sodą iš kurio sklinda ramybė ir harmonija.

Pagrindiniai sodo dizaino organizavimo principai yra erdvė ir šviesa. Čia nėra vietos nereikalingų daiktų ir dekoratyvinių elementų pertekliui dėl kurio erdvė taptų perpildyta.  Visas sodo plotas yra santūrus ir lakoniškas, viskas atrodo apgalvota ir elegantiška.

Skirtingai nuo prancūziškų ir angliškų sodo dizaino stilių, skandinaviško stiliaus sodai yra ganėtinai natūralūs ir artimi supančiai gamtai.

Didelę reikšmę teikia saulės šviesa ir spalvų pasirinkimas. Dizaine vyrauja subtilios pilkos arba pastelinės spalvos. Baltos spalvos naudojimas optiškai padidina erdvę, suteikia lengvumo ir skaidrumo.

Skandinavisko stiliaus sodo apzeldinimas 2

Architektūros elementų ir dekoro medžiagos, atsižvelgiant į sodo koncepciją, turėtų būti natūralios ir paprastos – medžio, akmens, žvyro ar akmenukų dangos.

Būdingas šio stiliaus bruožas yra plačios terasos iš medžio, akmens ar cemento plokščių, medžio ar akmens turėklų.

Dekoratyvinės dekoracijos skandinaviškame sode paprastai būna minimalios, išlaikant saiką ir paprastumą projektuojant bei išryškinant šiurkščią regiono dvasią. Jų vaidmenį atlieka dideli akmeniniai arba moliniai vazonai su augalais, žvakės, instaliacijos iš natūralių akmenų, medžio.

Skandinaviško stiliaus kraštovaizdžio dizaino idėja yra ta, kad aksesuarai ir augmenija būtų panašūs į šaltą šiaurietiškų šalių gamtą. Sodinti rekomenduojami nepretenzingi augalai, kurių priežiūra užima minimalų laiką. Jie turėtų harmoningai derėti, sukurti apgalvotą sodo išdėstymą ir atspindėti šiaurietišką gamtos kraštovaizdį.

Įvairios žolės, spygliuočiai ir visžaliai medžiai bei krūmai puikiai imituoja skandinavišką atmosferą. Smaragdinės samanos, akmenys ir žvyrkeliai galutinai apibendrina bendrą sodo stilių.

Tokio tipo sode nieko nestebina nedidelis daržovių sodas su kvepiančių žolelių ir mėgstamų daržovių lysvėmis ar didelės erdvės, kuriose karaliauja tik akmenys, dekoratyviniai augalai ir pasirinkta vienokia ar kitokia žemės danga.

Kokie augalai dažniausiai naudojami Skandinavijos regiono stiliaus sodo kraštovaizdyje? Skirtingų veislių spygliuočiai medžiai ir krūmai, daug priežiūros nereikalaujantys lapuočiai, nereiklūs daugiamečiai augalai, įskaitant dekoratyvines žoles.

Privalomos augalų rūšys: žemi beržai, gluosniai, pušys ar eglės, kadagiai, viržiai. Taip pat tokie vaismedžiai ir vaiskrūmiai, kaip obelys, kriaušės, spanguolės bei bruknės.

Sodo stiliaus charakterį pabrėžia gėlių kompozicijos sudarytos iš nasturtų, pelargonijų, vazonuose pasodintų petunijų ir žemų hortenzijų krūmų. Tačiau svarbu nepersistengti su įvairiomis ryškiomis spalvomis.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos