Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Soda, actas ir sauja žemių: lengviausias būdas nustatyti dirvožemio rūgštingumą

2 min. skaitymo

Specialistai dirvožemio rūgštingumą nustato specialiu prietaisu. Tačiau tai galite padaryti ir patys be jokios įrangos. Kaip? Sužinosite šiame straipsnyje.

 

Dirvožemio rūgštingumo nustatymas

  • pH lygio nustatymas naudojant valgomąją sodą ir actą

Jums reikės 2-jų nedidelių plastikinių puodelių, valgomosios sodos, acto ir saujos žemių. Į pirmąjį puodelį supilkite žemę ir įpilkite šiek tiek acto. Jei actas šnypščia, vadinasi, dirva yra šarminė. Jei reakcijos nėra, ji yra rūgštinė arba neutrali.

Tada į antrąjį indelį įdėkite šiek tiek dirvožemio. Įpilkite nedidelį kiekį vandens, kad susidarytų skysta suspensija. Palikite 7-10 minučių ir įberkite geriamosios sodos. Jei vyksta reakcija, vadinasi, dirvožemis yra labai rūgštus. Jei reakcijos nėra, jis yra neutralus.

  • Raudonųjų kopūstų nuoviras

Tai dar vienas būdas dirvožemio rūgštingumui nustatyti. Be kopūsto, reikės puodo, distiliuoto vandens, kelių nedidelių indų ir dirvožemio iš sklypo. Supjaustykite kopūstą gabaliukais, sudėkite į puodą su distiliuotu vandeniu. Virkite 10 minučių. Per tą laiką sultinys turėtų įgauti malonią violetinę spalvą. Perkoškite ir gaukite neutralų 7 pH.

Į bet kurį indą įpilkite šiek tiek žemės, supilkite gautą skystį, gerai išmaišykite ir palikite pusvalandžiui. Jei per tą laiką skystis inde tampa žalias, ryškiai žalias arba mėlynas, dirvožemis yra šarminis. Rausva tirpalo spalva rodo, kad dirvožemis yra rūgštus. Jei spalva nepasikeitė, dirvožemio PH yra neutralus.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Miglė Pociuvienė – sodininkystės, daržininkystės ir augalininkystės entuziastė, savo žinias ir patirtį kaupiu jau daugelį metų. Rašau straipsnius KAIPKADA.LT portalo skaitytojams ir padedu geriau suprasti augalų priežiūrą, derliaus auginimo subtilybes bei tvarios aplinkos kūrimą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus