Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Tujų gyvatvorė: rūšys ir jų priežiūra

Tujos – tai vieni populiariausių augalų, iš kurių yra kuriamos gyvatvorės. Tokia žalioji siena puikiai apsaugo gyvenamąją teritoriją nuo dulkių, vėjo gūsių ir nepažįstamų žmonių žvilgsnių. Tujų gyvatvorė pasižymi itin dideliu tankumu. Tokia „tvora“, tinkamai pasirinkus rūšį, tarnaus ne tik kaip žalioji siena, bet ir kaip gražus viso sklypo dekoravimo elementas.

Tujos – tai krūmai, pasižymintys suapvalinto kūgio forma. Tai itin nepretenzingi, atsparūs spygliuočiai, augantys, beveik, bet kokiomis sąlygomis. Šie augalai puikiai toleruoja formuojamąjį kirpimą, todėl gali būti auginami tiek kaip pavieniai, tiek ir kaip gyvatvoriniai augalai.

Tujų rūšys

Kraštovaizdžio specialistai suskaičiavo šešias skirtingas gyvatvorėms tinkamas rūšis, tačiau, vis tik, trys iš jų yra laikomos pačiomis mėgstamiausiomis, tai: „Smaragd“, „Columna“ ir „Brabant“.

„Smaragd”

tuju rusys

Šios rūšies tujos pasiekia keturių metrų aukštį. Jos pasižymi gražia, taisyklingo kūgio forma ir šviesiai žalia spalva. Ši rūšis yra išskirtinė tuo, kad jos spalva išsilaiko nepakitusi visais metų laikais, tuo tarpu, kitos tujų rūšys, prasidėjus rudens sezonui, yra linkusios įgauti vario spalvą.

Kadangi ši tujų rūšis pasižymi savaime gražia bei taisyklinga forma, jos nebūtina karpyti. Norint išlaikyti tvarkingą gyvatvorės išvaizdą, tujas reikėtų sodinti ne didesniu nei 80 cm atstumu viena nuo kitos.

„Columna”

tujos

Ši tujų rūšis pasižymi tankiu kūgišku vainiku, suapvalintomis šakelėmis, laisvesne forma ir ganėtinai lėtu augimu, maksimalus jos aukštis – 8 metrai. Tuja „Columna“ yra ryškiai tamsiai žalios spalvos, kuri, prasidėjus žiemai, įgauna šiek tiek rudą atspalvį.

„Brabant”

tuju sodinimas ir prieziura

Šią tujų rūšį ekspertai rekomenduoja patiems nekantriausiems sodininkams, nes ji auga daug greičiau nei anksčiau aptartos tujų rūšys. Jos metinis prieaugis yra nuo 30 iki 40 cm, kai, tuo tarpu, kitos tujos užauga iki 30 cm per metus.

Šios rūšies tujų gyvatvorę reikia reguliariai kirpti. Kuo dažniau kirpsite, tuo tankiau ir vešliau tujos augs. Sodinant tujų gyvatvorę, tarp augalų palikite ne didesnį nei 1 metro atstumą.

Tujų sodinimas ir priežiūra

Tujų krūmai sodinami tiek ankstyvą rudenį, tiek pavasarį. Rudeninis sodinimas turi savo privalumų: pasodintas augalas turės laiko įsišaknyti iki šalnų pradžios ir toliau puikiai augs pavasarį. Duobės tujų sodinimui turėtų būti du kartus gilesnės ir platesnės nei augalo šaknies rutulys.

Pirmąjį mėnesį po pasodinimo tujas reikia gausiai laistyti – maždaug tris kartus per savaitę, tai priklauso nuo oro sąlygų ir dirvožemio tipo. Vėliau tujos laistomos tik karščio ar ilgalaikės sausros metu. Norint, kad drėgmė gerai išsilaikytų, galite pasinaudoti mulčiavimo metodu, tam puikia tinka durpių sluoksnis, akmenukai, medžio žievės ir pan.

Tujų gyvatvores, laikas nuo laiko, apkarpykite – taip padidinsite vainiko tankį ir sustiprinsite jaunų ūglių augimą. Kirpimai turėtų būti atliekami nuo vasaros pradžios iki rugpjūčio vidurio.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *