Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Ypatingas Bahai sodų dizainas Haifoje

Haifos Bahai sodų grožis ir didybė sukuria nepakartojamą atmosferą. Unikalus dizainas, derinant geometrines figūras, taip pat rafinuotas architektūrinis stilius, naudojant natūralias ir istorines kraštovaizdžio ypatybes, palieka lankytojams ilgalaikį įspūdį. Daugelis grįžta vėl ir vėl, norėdami patirti besikeičiančius metų laikus ir išgyventi ramią šios nepaprastos vietos ramybę ir dvasią. Šimtų sodininkų ir architektų darbo poveikis išties įspūdingas.

Bahai sodai

Bahai sodai 1

Pagrindinis dalykas kuriant šį parką – ne didžių menininkų įdėtas darbas, bet įvairios kilmės ir kelių kartų žmonių darbas ir auka, įkvėpta bendro tikėjimo ir optimistinės bendros ateities vizijos. Tai yra pirmasis svarbus objektas, susijęs su bahajų religija.

Bahai sodai 2

Šios religijos kilmės šalis – Iranas. Jos įkūrėjas Bahá’u’lláh XIX amžiaus pabaigoje buvo ištremtas iš tėvynės ir po persekiojimo kaimyninėse musulmoniškose šalyse apsigyveno netoli Haifos. Jam padarė įspūdį Karmelio kalno grožis, todėl jis išreiškė norą, kad šioje vietoje būtų palaidotas tikėjimo pirmtakas Bábas. Maždaug po 20 metų Babo kaulai buvo palaidoti Haifoje, kuri vėliau išaugo į bahajų tikėjimo centrą.

Bahai sodai 3

Bahai sodai Haifoje yra sudaryti iš 19 terasų, besitęsiančių iki šiaurinio Karmelio kalno šlaito, iš kurio atsiveria miesto ir Viduržemio jūros panorama. Komplekso geometrija pastatyta aplink ašį, jungiančią jį su Akko miestu, kuris taip pat turi didelę istorinę ir sakralinę reikšmę bahajų religijos atstovams. Jos centre stovi aukso kupolu dengta „Babu“ šventykla, turinti devynias puses, atstovaujančią 9 pagrindinėms pasaulio religijoms.

Bahai sodai 4

Terasose yra įspūdingi persų, iraniečių, indų ir anglų stiliaus sodai. Jie suprojektuoti kaip devyni koncentriniai apskritimai, kurie atrodo kaip bangos, besitęsiančios nuo jų centre esančios šventovės. Išpuoselėti gėlynai, apkarpytos gyvatvorės itin harmoningai dera prie bendro kraštovaizdžio dizaino.

Bahai sodai 5

Architektas Fariborzas Sahba pradėjo dirbti 1987 m. Jis suprojektavo sodus ir prižiūrėjo jų statybą. Terasos buvo atidarytos visuomenei 2001 m. Birželio mėn. Visa parko komplekso teritorija užima apie 200 000 kv.

Bahai sodai 6

Sodų drėkinimo sistema yra visiškai automatizuota. Programa, remdamasi gauta meteorologine informacija, valdo šimtus vožtuvų, paskirstančių vandenį visame sode. Laistymas atliekamas naktį ir anksti ryte.

Bahai sodai 7

Žmogaus tobulumas turi sklisti iš vidinės harmonijos ir tvarkos, o Bahai sodai yra šio principo atspindys ir dieviško buvimo žemėje simbolis.
Unikali vieta kasmet priima apie pusę milijono turistų, o daugybę aptarnaujančių darbuotojų daugiausia sudaro savanoriai.

Bahai sodai 8

2008 m. Liepos mėn. Bahai sodai Haifoje buvo įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, pripažįstant jų išskirtinę vertę kaip piligrimystės vietų šventovę tikėjimo sekėjams.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *