Sergančių ar kitaip pažeistų orchidėjų problema – geros, galingos ir sveikos šaknų sistemos trūkumas. Nuo jos priklauso viso augalo sveikata.
Norėdami padėti savo orchidėjai per kuo trumpesnį laiką užauginti stiprias šaknis – persodinkite ją į neįprastą dirvą. Į kokią? Sužinosite šiame straipsnyje.
Nuostabus dirvožemis orchidėjai
Smulkus keramzitas paprastai dedamas ant vazono dugno kaip drenažas. Tačiau kai kurių rūšių augalams jis dažnai naudojamas vietoj vazoninės žemės. Prieš sodindami į jį orchidėją, išvalykite ją nuo senos žemės ir dezinfekuotu aštriu sekatoriumi pašalinkite sausas ir silpnas šaknis.
Jums gali kilti klausimas, kodėl dedamas paprastas keramzitas ir nieko daugiau – iš kur orchidėjos gaus maistinių medžiagų? Iš tikrųjų viskas labai paprasta, jei žinote orchidėjos prigimtį. O gamtoje ši graži gėlė auga visur, kur tik gali prie ko nors prisikabinti šaknimis: ant rąstų, medžio žievės ir net ant stiklinių reklaminių skydų – iš pažiūros lygių paviršių be jokių maistinių medžiagų. Tiesa ta, kad orchidėja maisto medžiagas vartoja iš oro, saulės, ryto rasos ir lietaus (namuose – iš reguliaraus laistymo ir trąšų). Fotosintezė vyksta lapuose ir šaknyse. Todėl nesvarbu, kokioje dirvoje orchidėja “pritvirtinta”, svarbu, kad dirva būtų pralaidi orui! Šaknys neturi „uždusti“ ir būti užlietos vandeniu.
Šiuo požiūriu keramzitas idealiai tinka spartaus šaknų augimo procesui: jame nesivysto puvinys ar bakterinė infekcija, neapsigyvena įvairūs kenkėjai. O jei laistymas vyksta tolygiai ir be pertekliaus – keramzitas puikiai džiūsta.
Laistymo grafiko keramzitui nėra, viskas priklauso nuo orchidėjos šaknų ir jų išvaizdos. Laistyti būtina, kai šaknys pakeičia spalvą iš žalios į sidabriškai plieninę.