Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

„Yuyuan“ klasikinis kinų sodas

Šanchajaus senamiesčio centre įsikūręs puikus klasikinis kinų Yuyuan sodas. Tai tikra ramybės ir harmonijos oazė.
Jį Mingo dinastijos periodu (1368-1644m.) sukūrė turtingas pareigūnas Pan Yunduanas, tam, kad jo tėvai senatvėje galėtų mėgautis ramia ir laiminga kasdienybe. Išvertus iš kinų kalbos, Yu Yuan reiškia „džiaugsmo, ramybės, laimės sodą“.

Yuyuan sodas

Per ateinančius 400 gyvavimo metų „Yuyuan Garden“ patyrė daug pokyčių, pakeitė kelias dešimtis savininkų: 1760 m. turtingi pirkliai nusipirko šią vietą ir atnaujino visus parko pastatus bei paviljonus.

Šiandien matomas sodas yra dar vieno penkerių metų atkūrimo projekto, kuris prasidėjo 1956 m., rezultatas. Parko teritorija buvo atidaryta lankymui 1961 m. rugsėjo mėnesį.

Dėl nuostabiai gražių peizažų ir didelės meninės vertės, šis sodas pagrįstai laikomas viena pagrindinių šalies lankytinų vietų ir svarbia istorine vertybe.

Yuyuan sodas 1

Visas architektūros ir kraštovaizdžio kompleksas yra pilnas mažų jaukių Ming dinastijos paviljonų, vešlių plantacijų labirintų, žydinčių azalijų, rododendrų, bijūnų, įvairių formų akmenų ir alpinariumų, dirbtinių kalvų, įdomių tiltų, ažūrinių arkų ir tvenkinių su žuvelėmis.

Yuyuan sodas 2

Yuyuan sodas 3

Įėję galite pasigrožėti tikruoju Yuyuano perlu – senoviniu 5 tonų svorio nefrito Kurrow akmeniu, iškastu iš Jangdzės upės. Akmuo turi neįprastą raukšlėtą formą ir porėtą struktūrą. Jei uolos dugne užsidegsite smilkalų lazdelę, dūmai pasirodys iš visų skylių. Lietui lyjant iš viršaus pilantis vanduo sukurs tą patį magišką efektą.

Yuyuan sodas 4

Priešais yra ramus ir jaukus Yuhua paviljonas, apsuptas senų medžių ir gėlių, iš kurio atsiveria kvapą gniaužiantys Kurrow vaizdai.

Akmens kompozicija – aukšta uolėta kalva, esanti beveik teritorijos centre, apie 12 metrų aukščio, žiūrovui pateikia viso parko komplekso panoramą.

Yuyuan sodas 5

Be abejo, jūsų laukia ir kompaktiškas bei grakštus vidinis sodas, sukurtas 1709 m., dekoruotas dekoratyviniais tvenkiniais, pavėsinėmis, vaizdingomis akmens kompozicijomis ir gėlių sienomis, o vakarinėje pusėje vingiuotas kelias veda į bambukų giraitę.

Džiaugsmo bokšte, esančiame ant akmenų krūvos, yra įstiklinta harmonijos salė, kurioje buvo išsaugoti seni Čingo dinastijos baldai.

Sodo paviljonuose galite grožėtis kaligrafija ir tapyba, senovinio porceliano kolekcija ir retais senovės meistrų dirbiniais.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai