Kita

Mokslininkai pasakoja, kas nutiktų, jei vandenynuose išnyktų visa druska

Druskingumas yra pagrindinė vandens savybė, daranti įtaką jūrų organizmams ir net srovėms. Ji lemia ne tik jūrų, bet ir vandenynų biologinį produktyvumą, nes dauguma organizmų greitai reaguoja į bet kokius druskos kiekio vandenyje pokyčius.

Mokslininkai: apie druską vandenynuose

Viename litre jūros vandens gali būti apie 35 gramai druskos. Kad vandenynas taptų visiškai gėlas, reikėtų pašalinti apie 45 mlrd. tonų druskos. Dėl to, kad paviršių pradės veikti ne toks didelis svoris kaip anksčiau, prasidės stiprūs žemės drebėjimai. Visame pasaulyje pradės aktyviai išsiveržti ugnikalniai.

Gėlas vanduo nėra toks tankus. Jei iš vandenynų išnyks druska ir vanduo taps gėlu, Arkties ledo danga sumažės dar 10 cm. Tai sukeltų didžiulę potvynio bangą, kokios žmonijos istorijoje dar nebuvo.

Vos po kelių valandų jūros gyvybė pradės nykti. Jų kūnai nuskęs į vandenyno dugną. Jūrose ir vandenynuose augantys dumbliai atlieka labai svarbų vaidmenį ir pagamina beveik pusę viso mūsų planetos deguonies. Jei visiškai pašalinsite visą druską, jie labai greitai išnyks. Dėl to sumažės deguonies kiekis ir Žemėje masiškai išnyks visa gyvybė.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: