Automobiliai / MotociklaiNaujienos

Nauja automobilių pirkimo-pardavimo tvarka

Netrukus Lietuvoje pradės veikti nauja automobilių pirkimo-pardavimo tvarka, kuri turėtų apsaugoti galutinį vartotoja (pirkėją). Tai naujoji Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema.

automobilių pardavimas pirkimas

Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema

Automobilių, motociklų, motorolerių, keturračių ir kt. transporto priemonių apskaita

Nuo gegužės 1 d. pradės veikti ši deklaravimo (apskaitos) sistema, kurioje bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai, t. y. kiekviena šalyje esanti ir nuosavybės teise Lietuvos gyventojui ar įmonei priklausanti transporto priemonė turės turėti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK*). Transporto priemonę parduoti ar registruoti bus galima tik turint šį kodą.

Unikalus transporto priemonės savininko kodas

SDK – tai unikalus transporto priemonės (automobilių, žemės ūkio technikos, motociklų, motorolerių, keturračių ir kt. transporto priemonės) savininko deklaravimo kodas, kuris bus sudarytas iš 8 raidžių. Jį reikės turėti visoms šalyje esančioms ir Lietuvos gyventojams ar įmonėms nuosavybės teise priklausančioms transporto priemonėms. Taip pat naujas kodas bus sugeneruojamas kiekvieną kartą pasikeitus transporto priemonės savininkui. Svarbu žinoti, kad nuo gegužės mėnesio SDK bus būtina turėti ne tik registruojant transporto priemonę, bet ir norint ją parduoti.

Transporto priemonės registravimas prieš gegužės 1 d. ir po gegužės 1 d.

Automobiliams, kurie yra ar bus registruoti iki gegužės 1 d. šis kodas bus suteiktas automatiškai Registros sistemoje. Automobiliams, kurie bus registruojami gegužės 1 d. ir vėliau – šis kodas bus suteikiamas internetu arba Regitra padalinyje.

Įstatymo projektas, kuris įsigalios nuo 2021 m. gegužės 1 d.

Įstatymą rasite čia: SKAITYTI

Kaip bus tikrinami transporto priemonių (automobilių, keturračių, moticiklų ir kt.) pardavėjai?

Patikrinimai bus vykdomi keliuose, gabenant transporto priemones autovežiais, stabdant pavienes transporto priemones, turgavietėse ir kitose automobilių pardavimo vietose.

Lietuvos muitinės pareigūnai SDK buvimą galės tikrinti:

  • šalies viduje patruliuojant prie vidinių ES sienų su Lenkija ar Latvija;
  • transporto priemones deklaruojant importo ar eksporto procedūroms.

Kokios baudos grės už tai, kad asmuo nedeklaruos ar neregistruos automobilių ar transporto priemonių apskaitos sistemoje?

Jei asmuo nedeklaruos transporto priemonės nustatyta tvarka (transporto priemonė neturės SDK), jis negalės tokios transporto priemonės parduoti.

Kontroliuojantys pareigūnai, nustatę, kad transporto priemonė neturi SDK, gali taikyti administracinę atsakomybę.

Baudą skirs pažeidimą nustačiusi institucija. Bus surašytas ANP pagal ANK , 431 str. (Transporto priemonės savininkui (valdytojui) nustatytų reikalavimų nevykdymas) 1 arba 2 dalis.

Transporto priemonės savininkui (valdytojui) už LR saugaus eismo automobilių keliais įstatyme nustatytų reikalavimų nevykdymą gresia bauda nuo 150 iki 300 eurų. Padarius pakartotinį pažeidimą – nuo 440 iki 600 eurų.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button