Tai turėjo įkūnyti vienybę ir muzikos aistrą, tačiau tapo internetinių memų herojumi. „Eurovizijos 2025“ talismanas Lumo, užuot sukėlęs simpatiją, išprovokavo juoko ir kritikos bangą internete. Konkurso gerbėjai talismaną lygina su… košmaro personažu.
69-asis „Eurovizijos“ dainų konkursas vyks 2025 m. gegužės 13–17 dienomis Bazelyje, Šveicarijoje – pernai metų finalo nugalėtojo tėvynėje. Būtent menininkas Nemo su daina „The Code“ pelnė pergalę savo šaliai.
„Eurovizijos 2025“ talismanas Lumo sulaukia kritikos bangos. „Šlykštynė“
Šių metų „Eurovizijos 2025“ talismanas Lumo sulaukė kritikos ir pašaipų internete. Sukurtas Lynn Brunner, Bazelio Meno ir Dizaino akademijos studentės, mielas Lumo turėjo simbolizuoti „nenugalimą muzikos jėgą“ ir vienybę per meną.
Tačiau jo išvaizda – antropomorfinė širdis su liepsnojančiais, garbanotais plaukais, milžiniškomis akimis ir ryškiomis veido bruožais – sukėlė prieštaringas reakcijas. Lumo greičiausiai turėjo juokais priminti Nemo, tačiau rezultatas toli gražu nepatenkinamas.
🇨🇭 #Eurovision 2025: Lumo Revealed as Mascot for the Eurovision Song Contest https://t.co/9ReILeD9iv
— Eurovoix (@Eurovoix) February 26, 2025
Britų dienraštis „The Guardian“ Lumo apibūdino kaip „meilės vaiką tarp Micko Hucknallo (britų grupės Simply Red vokalisto – red. past.) ir Crazy Frogo“, užsimindamas, kad talismanas labiau primena košmaro veikėją nei vienybės simbolį. Straipsnyje pabrėžiama, kad nors „Eurovizijai“ talismanas nereikalingas, Lumo gali blaškyti dėmesį nuo paties konkurso.
Internete sunku rasti teigiamą komentarą apie Lumo. „Kas tai turėtų būti?“, „Atrodo kaip AI sugeneruotas“, „Šlykštynė“, „Kas galvojo, kad tai atrodo gerai?“, „Baisiausias dalykas, kokį esu mačiusi savo gyvenime“, „Bjaurastis“, „Noriu tai pamiršti“ – rašo internautai, nors kai kurie atkreipia dėmesį, kad dizainerei nereikėtų tokios griežtos kritikos. – „Idėja puiki, atlikimas siaubingas“, – rašė vienas komentatorius.
Kritika neapsiriboja vien talismanu. Šių metų „Eurovizijos“ vizualinis apipavidalinimas, įskaitant oficialiuose dokumentuose naudotą šriftą, taip pat sulaukė neigiamų vertinimų. Žiūrovai jį lygino su pasenusiais 8-ojo dešimtmečio stiliais, vadindami „primityviu“.
Šaltinis: natemat.pl