2022 m. antrąjį ketvirtį išmaniųjų telefonų pardavimai krito beveik 9 %

Mobiliuju telefonu pardavimai 2022

Mobiliuju telefonu pardavimai 2022

„Canalys“ paskelbė nerimą keliančią 2022 m. antrojo ketvirčio išmaniųjų telefonų rinkos ataskaitą. Telefonu pardavimai nuo balandžio iki birželio sumažėjo 9%. Tai nutiko dėl sumažėjusios paklausos, kurią sukėlė „ekonominis priešinis vėjas ir regioninis neapibrėžtumas“. „Samsung“ užėmė aukščiausią vietą su 21% rinkos dalimi ir padidino pigių A serijos modelių pasiūlą. „Apple“ užėmė antrąją vietą su 17%, nes „iPhone 13“ paklausa išliko didelė. „ Xiaomi “, „ OPPO “ ir „ vivo “ toliau kovojo Kinijoje, patyrė dviženklį nuosmukį ir atitinkamai užėmė 14%, 10% ir 9% rinkos.

Išmaniųjų telefonų pardavimai 2022 antrasis ketvirtis

Pasak „Canalys“ analitiko Runaro Björhovde, įmonės susidūrė su vangia paklausa, todėl teko permąstyti ketvirčio strategijas. Spartus infliacijos augimas ir atsargų kaupimasis privertė gamintojus „perkainoti savo portfelius“.

Vidutinės klasės išmaniųjų telefonų segmentui sekasi labiau nei tikėtasi. Ji linkusi būti perpildyta, o dabar pardavimai dar lėtesni, nes vartotojai linkę ieškoti dar pigesnių įrenginių. Sumažėjusi paklausa kelia rimtą susirūpinimą visoje tiekimo grandinėje, pridūrė „Canalys“ analitikas Toby Zhu. Spaudimas kainoms mažėja, tačiau logistikos ir gamybos problema vis dar egzistuoja. Pavyzdžiui, dėl griežtesnių importo įstatymų ir muitinės procedūrų kai kuriose besivystančiose rinkose toliau vėluoja pristatymai.

9% kritimą lėmė ir itin didelė paklausa prieš dvylika mėnesių. Po sunkių 2020 m. paklausa vėlavo, o šiandienos vartotojų disponuojamos pajamos išleidžiamos kitiems produktams ir prekėms, o ne elektronikai.

Exit mobile version