2023 m. vasaros saulėgrįža: kada sutikti ir ką reikia padaryti?


2023 metais vasaros saulėgrįžą sutiksime birželio 21 d. Šią dieną bus ilgiausia šviesioji paros dalis ir trumpiausia naktis metuose. Šis laikotarpis laikomas energetiškai labai galingu, kai verta išsakyti norus, atlikti ritualus ir laikytis tam tikrų draudimų. Plačiau apie tai, šiame straipsnyje.

Kada bus vasaros saulėgrįža ir ką ji reiškia?

XXI a. šiauriniame pusrutulyje vasaros saulėgrįža įvyksta birželio 20 arba 21 dieną. Šiais metais ji įvyks 21-ąją.

Lietuvoje saulė patekės 04:41, o nusileis 22:00. Diena truks 17 valandų ir 19 minučių.

Saulėgrįža – tai momentas, kai saulė pasiekia šiauriausią arba piečiausią savo judėjimo tašką. Nuo šio laiko Šiaurės pusrutulyje prasideda vasara, o Pietų pusrutulyje – žiema. Primename, kad žiemos saulėgrįža šiauriniame pusrutulyje įvyks 2023 m. gruodžio 22 d.

Ši diena energetiškai itin svarbi. Svarbu atsikratyti negatyvo ir pritraukti į savo gyvenimą tik gerus dalykus.

Vasaros saulėgrįža 2023 birželio 21

Kaip pasiruošti šiai dienai ir tinkamai ją praleisti?

Ekspertai pataria šią dieną praleisti pozityviai, atsipalaiduoti, stengtis galvoti apie gerus, šviesius dalykus ir planuoti savo ateitį. Taigi iš anksto pasiruoškite saulėgrįžai ir suplanuokite, kaip ją praleisite. Jei dirbate, iš anksto pasiimkite laisvą dieną.

Turėtumėte dėvėti šviesius drabužius arba rinktis ryškias saulėtas spalvas: raudoną, oranžinę, geltoną, nusiteikti pozityviai, šypsotis savo atspindžiui veidrodyje.

Šią dieną turėtumėte praleisti su artimaisiais, geriausia prie tvenkinio, ir pasidaryti kvapnių gėlių vainiką. Juk vainiko forma – ratas – mūsų protėviams nuo seno simbolizavo Saulę.

Kaip saulėgrįža buvo švenčiama senovėje?

Šią dieną mūsų protėviai rengdavo masines šventes, šokinėdavo per laužus, sutikdavo aušrą gamtoje ir prausdavosi rasa. Tikima, kad šią dieną rasa turi gydomųjų galių – ja reikia nusiprausti, kad įgautum grožio, atbaidytum blogį ir apsisaugotum nuo blogos akies.

Vasaros saulėgrįžos dieną žmonės spėdavo laimę ir atlikdavo ritualus, kad pritrauktų meilę ir laimę.

Šventinę naktį reikėdavo surinkti 12 žolelių ir padėti jas po pagalve, o prieš einant miegoti išsikviesti į sapną savo antrąją pusę. Ryte žoleles reikėjo sudeginti.

Šią dieną gautas pasiūlymas tuoktis žadėjo laimę asmeniniame gyvenime.

Ko nedaryti vasaros saulėgrįžos dieną?

Nereikėtų ginčytis, konfliktuoti, keiktis, rodyti agresiją, spręsti santykių, šaukti, įžeidinėti vienas kitą ar įsižeisti. Taip pat draudžiama liūdėti, verkti, tinginiauti, būti apatiškiems ir nusiminusiems, įsileisti į savo gyvenimą bet kokius neigiamus dalykus.

Nedėvėkite tamsių drabužių ir nesėkite aplink save negatyvumo. Jei jau seniai norėjote pasidaryti norų sąrašą, ši diena puikiai tinka.

Išeiti iš AMP versijos