Kiniškos išmaniųjų telefonų versijos pirmiausia traukia savo kaina. Savo rinkai gamintojai dažnai “neperlenkia lazdos” su kainomis, o kartais net gamina išskirtinius modelius, kurių negalima įsigyti niekur kitur. Viskas būtų gerai – imkite ir pirkite. Tačiau tokie išmanieji telefonai turi keletą niuansų, dėl kurių geriau atsisakyti juos pirkti. Toliau papasakosiu, kas negerai su kiniškais prietaisais.
Nėra mūsų LTE dažnių
Įsigydami kinišką išmaniojo telefono versiją galite sutaupyti ne tik pinigų, bet ir tinklo kokybės požiūriu. Paprastai kinų gamintojai savo rinkai skirtus įrenginius atpigina, nes nenaudoja tam tikrų ryšio dažnio juostų (LTE). Mums tai labai svarbus dalykas, nes dėl tokio požiūrio prastėja LTE tinklų veikimas. Panagrinėkime pavyzdį.
Neseniai buvo anonsuotas išmanusis telefonas “Xiaomi Redmi K60 Ultra”. Tai nuostabus prietaisas: aukščiausios klasės aparatinė įranga, 1 TB atminties ir mažiau nei 400 eurų kaina. Kainos skirtumas tarp “europietiško” ir “kiniško” yra beveik dvigubas. Pasirinkus kinišką telefoną, 4G ryšys Lietuvoje veiks prasčiau. Išmaniajam telefonui trūksta kelių LTE juostų.
Idealiomis sąlygomis galite to nepastebėti, tačiau realiai naudojant kelių dažnių juostų nebuvimas turės įtakos priėmimo kokybei ir mobiliojo ryšio tinklo veikimui. Kokios dažnių juostos yra svarbios?
Nesuprantama programinė įranga su klaidomis
Dar viena kiniškų išmaniųjų telefonų versijų “ypatybė” – programinė aparatinė įranga. Taip, ji bus kiniška, ir šios problemos neįmanoma išspręsti be “flash'o”. Kiniškos ROM dažnai yra tylus košmaras su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Paprastai jos prideda krūvą nereikalingos programinės įrangos, kurią reikės išvalyti. Be to, tokios programinės aparatinės įrangos stabilumas yra gerokai prastesnis nei pasaulinės versijos. Tai pasireiškia ir bendru sistemos atsilikimu, ir įvairiomis klaidomis, pavyzdžiui, negaunamais pranešimais.
Su kiniška programine įranga gali neveikti kai kurios funkcijos. Pavyzdžiui, naudotojai skundžiasi dėl neveikiančios “Android Auto”. Apskritai, yra daug problemų, kurias galima išspręsti “nulaužiant” telefoną. Tačiau net ir čia viskas nėra paprasta. Kai kurie išmanieji telefonai tiesiog neturi pasaulinės versijos, todėl į juos neįmanoma įdiegti kitos versijos operacinės sistemos.
Nėra garantijos
Naudodami kinišką išmaniojo telefono versiją, galite pamiršti apie garantiją. Ir ne tik todėl, kad parduotuvės tokios nedraugiškos. Kai kurie išmanieji telefonai paprasčiausiai neturi atsarginių dalių, nes gaminami tik vietos rinkai. Tačiau dėl to pirkėjams nė kiek nepalengvėja – su kiniška versija jiems tenka rizikuoti. Net ir pasauliniu mastu parduodamas telefonas gali turėti problemų, o ką jau kalbėti apie kinišką telefoną.
Galimas blokavimas
Dar viena kiniškų išmaniųjų telefonų problema – blokavimas už Kinijos ribų. Ypač tuo garsėja “OnePlus” ir “Realme” atstovaujamas BBK koncernas. Pirkėjas pasiima išmanųjį telefoną su “Ali”, aktyvuoja jį, naudoja, viskas gerai – ir kažkuriuo momentu užblokuojama skambinimo funkcija.
Ar yra sprendimas? Yra, tačiau kasdien vis sunkiau atrakinti kiniškus “Realme” įrenginius. Anksčiau galėdavote tiesiog gauti specialų kodą pagal IMEI ir įvesti jį. Dabar geriausiu atveju turėsite siųsti išmanųjį telefoną į servisą.