5 būdai, kaip įprastą “Android” išmanųjį telefoną padaryti patogų vyresnio amžiaus žmonėms


Dažniausiai vyresnio amžiaus žmonės renkasi mygtukinius telefonus, tačiau pasitaiko ir taip, kad jie gauna išmanųjį telefoną. Pavyzdžiui, dovanų iš giminaičių. Kad pagyvenusiam žmogui būtų lengviau naudotis tokiu telefonu, reikia pakeisti kai kuriuos sistemos nustatymus.

Padidinkite šriftą

Dėl mažo išmaniojo telefono šrifto sunku su juo dirbti. Tai ypač aktualu pagyvenusiems žmonėms, kurių regėjimas su amžiumi silpsta. Todėl nustatymuose reikia rasti skirtuką “Ekranas” ir pasirinkti skiltį “Šrifto dydis”. Tada nustatykite didžiausią šriftą. Taip bus išspręsta tinkamo kontakto paieškos ir SMS skaitymo problema.

Įjunkite ekrano mastelio keitimą

Labai dažnai vyresnio amžiaus žmonėms sunku dirbti su išmaniuoju telefonu, nes jie negali pataikyti į mažus elementus. Atsitiktiniai bakstelėjimai ne ten, kur reikia, gali priversti vyresnio amžiaus žmogų susinervinti ir manyti, kad jis nesugeba valdyti naujutėlaičio telefono.

Išmaniuosiuose telefonuose su “Android” 7.0 ir naujesne versija galima priartinti ekraną, todėl gerokai padidės visi elementai, skirtukai, eilutės ir pan. Taigi bus daug lengviau spustelėti reikiamą aplanką ar kontaktą.

Mastelį galite reguliuoti nustatymuose, skirtuke “Ekranas”, skyriuje “Ekrano mastelis”.

Naudojimasis balso asistentu

Balso asistentas labai supaprastins darbą su prietaisu. Jis gali atlikti pagrindines komandas. Paprasčiausias būdas – paskambinti vienam iš savo kontaktų. Jums tereikia paskambinti asistentui ir paprašyti numerio.

Toks asistentas taip pat gali pranešti apie orus, valdyti kai kurias telefono funkcijas ir įjungti bei išjungti kai kurias programas.

Kaip naudotis telefonu senyvo amžiaus žmonėms

Įdiekite specialią paleidimo programą

Internete galite rasti ir nemokamai atsisiųsti daugybę įvairių paleidimo programų, kurios palengvins naudojimąsi išmaniuoju telefonu. Pavyzdžiui, “Big Launcher” visus elementus padaro didesnius. Svarbiausia, kad klaviatūros dydis tampa labai didelis ir patogus naudoti. Taip pat yra SOS mygtukas, kuriuo nurodytu numeriu išsiunčiama skubios pagalbos žinutė.

Necta Launcher taip pat turi SOS mygtuką, taip pat leidžia kitiems asmenims sekti išmanųjį telefoną per GPS, kad būtų užtikrintas pagyvenusio žmogaus saugumas. Programa taip pat leidžia nuotoliniu būdu valdyti išmanųjį telefoną atliekant paprastus veiksmus.

Nestandartinės klaviatūros naudojimas

Standartinės išmaniojo telefono klaviatūros turi labai mažus klavišus, todėl vyresnio amžiaus žmogui sunku juos paspausti. Todėl šią problemą padės išspręsti iš “Play Store” parduotuvės atsisiųsta nestandartinio dydžio klaviatūros programėlė.

Jei norite, kad jūsų mama, tėvas, močiutė ar senelis žengtų koja kojon su laiku, nedvejodami nupirkite jiems “Android” išmanųjį telefoną, nustatykite jį ir padovanokite savo brangiems ir mylimiems žmonėms.

Išeiti iš AMP versijos