Pristatome 5 geriausias naršykles stacionariems ir nešiojamiesiems kompiuteriams. Šios interneto naršyklės pripažintos pačiomis geriausiomis visame pasaulyje. Jos yra nemokamos.
Turinys
Google Chrome yra pati universaliausia
Platformos: Windows, MacOS, Linux, Android, iOS.
- Argumentai “už”: geriausiai veikia su “Google” paslaugomis, turi didžiulę plėtinių biblioteką, puikiai sinchronizuojasi tarp įrenginių.
- Minusai: užima daug atminties, ne itin rūpinasi jūsų privatumu, turi minimalius sąsajos nustatymus.
„Chrome“ pasirenka beveik 67 % interneto naudotojų naršyklės rinkos dalies. Naršyklė, kaip ir turi būti, puikiai suderinama su visomis „Google“ paslaugomis ir žiniatinklio programomis, tokiomis kaip „Google“ diskas ir „Google“ dokumentai.
„Chrome“ sąsaja yra visiškai švari ir paprasta. Jame nėra nieko nereikalingo: visos papildomos funkcijos įgyvendinamos kaip plėtiniai, kurie daro bet ką.
Tačiau atminkite, kad tai yra viena iš daugiausiai RAM “valgančių” naršyklių.
„Mozilla Firefox“ yra labiausiai pritaikoma ir nemokama
Platformos: Windows, MacOS, Linux, Android, iOS.
Argumentai “už”: veikimo greitis, daug plėtinių, sąsaja, atvirojo kodo kodas, privatumas.
Minusai: atnaujinimo mechanizmas nėra labai patogiai įdiegtas.
„Firefox“ turi daug daugiau tinkinimo parinkčių nei „Google“ naršyklė. Galite laisvai pridėti, pašalinti ir perkelti bet kokius įrankių juostos arba meniu elementus.
„Firefox“ turi didelę plėtinių biblioteką. Ir kai kurie iš jų neturi analogų „Chrome“. Deja, seni priedai ne visada suderinami su naujomis naršyklės versijomis.
„Firefox“ naudoja sistemos išteklius, įskaitant RAM, kukliau nei „Chrome“.
„Firefox“ rimtai žiūri į privatumą ir konfidencialumą. Yra įmontuota apsauga nuo sekimo, be to, naršyklė yra atvirojo kodo.
“Vivaldi” yra pati funkcionaliausia
Platformos: Windows, MacOS, Linux, Android.
Argumentai “už”: daug nustatymų, darbas su “Chrome” plėtiniais.
Minusai: mygtukų ir funkcijų skaičius gali suklaidinti nepatyrusius vartotojus.
„Vivaldi“ galima vadinti naršykle, turinčia daugiausiai funkcijų. Šoniniame meniu yra pastabos ir pelės gestai, skirti valdyti naršyklę, peržiūrėti skirtukų turinį ir sugrupuoti šiuos skirtukus į krūvas.
„Vivaldi“ turi įrankį ekrano kopijoms kurti. Naršyklė gali būti valdoma naudojant klaviatūrą, o sparčiuosius klavišus lengva priskirti iš naujo.
Atskirai verta paminėti galimybę pridėti savo svetaines prie Vivaldi šoninės juostos. O naršyklė leidžia dėti skirtukų juostą bet kur: viršuje, apačioje arba šone.
Trūkumų yra nedaug. Naršyklė dar neturi savo plėtinių parduotuvės. Ir vis dar nėra integruoto pašto kliento, ką jie žada padaryti artimiausiu metu.
“Microsoft Edge” – vertinantiems minimalų resursų suvartojimą
Platformos: Windows, MacOS, Android, iOS.
Argumentai “už”: rašymas ranka, nedidelis baterijos suvartojimas, įmontuotas skaitymas balsu.
Minusai: per mažai plėtinių
„Edge“ taip pat veikia atvirame „Chromium“ variklyje. Tai gana greita ir, pasak Microsoft, ekonomiškesnė nei kitos naršyklės. Jame yra įmontuotas skaitymo režimas, kuris išvalo puslapių perteklių. „Edge“ leidžia išsaugoti nuorodas vėlesniam naudojimui ir gali būti naudojama kaip el. knygų naršymo įrankis.
Naršyklė turi žiniatinklio privatumo įrankius, žymas ir mygtuką “Bendrinti”. Per jį galite siųsti kitiems nuorodą iš savo kompiuterio per „Bluetooth“ ir „Wi-Fi“.
Įdomus sprendimas – „Kolekcijos“ funkcija, leidžianti atskirose kolekcijose išsaugoti tinklalapius, paveikslėlius, pasirinktą tekstą ir kitą turinį iš interneto.
„Edge“ neturi savo plėtinių, tačiau iš esmės tai nėra kliūtis, nes galite lengvai įdiegti bet kokius papildinius iš „Google Chrome“.
Safari – Mac vartotojams
Platformos: macOS, iOS.
Argumentai “už”: gera išvaizda, patogus skaitymo režimas, mažas resursų suvartojimas, tobula integracija į Apple ekosistemą.
Minusai: neskirta ne Apple aparatūrai, mažai nustatymų, dar mažiau plėtinių.
Geriausia „Apple“ įrenginių naršyklė yra „Safari“. Ji greita, patogi, puikiai integruota į „MacOS“ ir tiesiog graži.
„Safari“ sukurta specialiai tam, kad taupytų „MacBook“ baterijos veikimo laiką: šiuose įrenginiuose ji yra daug efektyvesnė nei bet kuri kita naršyklė. Žymės, slaptažodžiai ir kiti „Safari“ duomenys sinchronizuojami su „iPhone“ ir „iPad“.
„Safari“ turi vaizdo vaizde režimą, leidžiantį peržiūrėti vaizdo įrašus mažame atskirame lange. Visus mygtukus ir įrankių juostos elementus galima vilkti sąrankos režimu, kai prisijungiate.
Tačiau jei turite „MacBook“ ir „Android“ išmanųjį telefoną, „Safari“ negalės sinchronizuoti duomenų tarp jų.