Kiekvienas iš mūsų kasdieniame gyvenime ne kartą susidūrė su įprasta problema – nemalonaus kvapo atsiradimu tiek šiltose kambarinėse šlepetėse, tiek batuose. Tai ypač būdinga rudens-žiemos laikotarpiui: prakaituoja kojos, o šiltoje ir drėgnoje aplinkoje greitai dauginasi bakterijos, kurios yra nemalonaus kvapo priežastis. Dalijamės paprastais gyvenimo patarimais, kaip to išvengti.
Turinys
Kokiomis liaudies priemonėmis galima atsikratyti nemalonaus batų kvapo?
Actas
Acto rūgštis padės pašalinti įkyrų aromatą nuo batų ar šlepečių. Užtenka juos iš vidaus nuvalyti acto tirpalu. Norint pasiekti geresnį efektą, actą galite sustiprinti amoniaku. Vakare batus nuvalome acto esencija, o ryte atliekame kontrolinį vidinio paviršiaus apdorojimą amoniaku.
Vandenilio peroksidas
Sudrėkinkite vatos diskelį vandenilio peroksidu ir kruopščiai nuvalykite vidinį batų paviršių. Tada paliekame kurį laiką išdžiūti. Jei po tokios procedūros kvapas išlieka, procedūrą reikėtų kartoti. Ir taip, kol nemalonus kvapas visiškai išnyks. Be to, senus vidpadžius geriau pakeisti naujais.
Aktyvuota anglis
Norėdami atsikratyti drėgmės pertekliaus batuose, turite paimti aktyvuotą anglį, sumalti ir nakčiai supilti į batus. O kad po šios procedūros kojinės nebūtų nudažytos juodai, medžiagos likučius pašaliname kruopščiai išsiurbdami vidų.
Kepimo soda
Soda turi dezinfekuojantį poveikį, gerai sugeria skystį. Kad drėgmė geriau įsigertų, sumaišykite su susmulkinta aktyvuota anglimi, gautą mišinį įdėkite į senas nereikalingas kojines (ar medžiaginius maišelius) ir suriškite gumytėmis ar siūlais. Paliekame batuose kelioms valandoms, o geriau visai nakčiai.
Arbatos maišeliai
Kiekvienos šeimininkės virtuvėje tikrai atsiras maišelių su juodąja arbata, kuri gerai sugeria pašalinius kvapus ir drėgmę. Į kiekvieną batą įdedame po kelis maišelius ir paliekame bent 24 valandoms.