5 mitai apie kavą, kuriais vis dar tikite


Jei rytais mėgstate išgerti puodelį gardžios kavos, tikriausiai esate girdėję daugybę mitų apie šio gėrimo žalą ir naudą. Tačiau daugelis kavai priskiriamų savybių nėra teisingos. nėra tokia kenksminga, kaip dažnai vaizduojama. Norint palaikyti sveiką gyvenimo būdą, nebūtina visiškai atsisakyti kofeino. Toliau pateikiame pagrindinius mitus apie kavą.

Kava sukelia nemigą

Taip, kavos pupelėse yra kofeino, kuris stimuliuoja centrinę nervų sistemą. O tai gali sukelti laikiną energijos ir nuotaikos padidėjimą. Tačiau šio junginio yra ne tik kavoje, bet ir arbatoje, gaiviuosiuose gėrimuose ir šokolade. O per didelis kavos vartojimas prieš miegą gali sukelti tam tikrų užmigimo problemų.

Tačiau jei ryte šio gėrimo geriate saikingai, jis netrukdys užmigti. Priešingai, ji padės jums jaustis energingiems visą dieną. O jei jums sunku užmigti naktį, galite išbandyti šiuos kelis metodus:

Paprasta Americano kava

Kava sukelia dehidrataciją

Štai įdomus faktas, prieštaraujantis šiam mitui: kava sudaro 98 % vandens. Be to, ekspertai mano, kad per dieną išgerta kava turėtų būti įskaičiuota į rekomenduojamą paros vandens kiekį.

Taigi kava ne tik nedehidratuoja, bet, priešingai, drėkina jūsų organizmą. Tačiau mito šaknys yra tai, kad kava yra stiprus diuretikas, tačiau organizmas pirmiausia pasisavina visus reikalingus skysčius, o tada atsikrato pertekliaus.

Nepaisant mitų, gerdami kavą neprarandate daugiau skysčių, nei jų gaunate.

Kava padeda numesti svorio

Ne taip malonu paneigti šį mitą, tačiau kava iš tikrųjų nepadeda numesti svorio. Manoma, kad kava padeda numesti svorio, tačiau taip yra todėl, kad ji didina energiją ir padeda būti aktyvesniems visą dieną, tačiau jokiais tyrimais nenustatytas tiesioginis ryšys tarp kofeino ir svorio metimo.

Geriausias būdas išlaikyti sveiką svorį – stebėti savo mitybą ir būti aktyviems. Tačiau tai nereiškia, kad turite atsisakyti kavos, nes ji gali suteikti energijos, kurios reikia rytą pradėti nuo kavos.

Kava sukelia priklausomybę

Tai labiausiai paplitęs mitas, kuriame yra net šiek tiek tiesos, nes kofeinas iš tiesų turi priklausomybę sukeliančių savybių. Tačiau kofeino poveikis trunka tik dieną ar dvi, todėl nereikia kalbėti apie ilgalaikį poveikį.

Jei geriate per daug kavos, ji gali blokuoti nuovargio jausmą ir sudaryti galimybes dopaminui veikti efektyviau. Tačiau vėliau atsiras daugiau nemalonių pasekmių: nervingumas ir stresas. Šie simptomai išnyks per kelias valandas po gėrimo išgėrimo.

Kava gali jus išblaivyti

Jei manote, kad išgėrus alkoholio espresso kava padės jums atsigaivinti ir tapti blaivesniems, deja, tai nepadės. Tikėtina, kad kai kuriems žmonėms žvalumo jausmas yra labai panašus į blaivumo jausmą, tačiau kofeinas visiškai nekeičia alkoholio kiekio jūsų organizme.

Tačiau tyrimai rodo, kad yra ryšys tarp kavos ir žmonių, besigydančių nuo priklausomybės alkoholiui. Daugiau nei 90 proc. amerikiečių, dalyvaujančių anoniminių alkoholikų programoje, geria kavą.

Išeiti iš AMP versijos