Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

5 pagrindinės šunų dresūros taisyklės

2 min. skaitymo

Šuo yra socialus gyvūnas, įpratęs būti būryje. Dėl to jie gana gerai reaguoja į komandas, o tai palengvina mokymą. Tačiau tai nereiškia, kad komandų mokymo procesas bus lengvas, todėl nusprendėme pakalbėti apie pagrindinius principus.

Kodėl reikalinga dresūra?

Pirmą kartą parsinešę savo mielą šuniuką namo, jį suvokiate tik kaip mielą ir gražią būtybę. Bet tada pamatote, kad jis kramto batus, šlapinasi ant mėgstamo kilimėlio ir šokinėja ant kojų. Jis tiesiog neklauso, kad ir kiek tu šauktum „sėdėk“ ar „ne“.

Šuo elgiasi taip, kaip jam liepia senoviniai instinktai, tačiau jam reikia ir emocinio ryšio su šeimininku. Kai šuo tampa disciplinuotas, išmoksta komandas, labiau pasitiki savimi, nes žino, kaip elgtis su artimais žmonėmis. Be to, savininkas pradeda elgtis geriau, nes šuo nustoja būti problemų šaltinis.

Kaip dresuoti šunį

Bendri principai

Įvairių komandų mokymas reikalauja kitokio požiūrio, tačiau turi keletą bendrųjų principų.

  • Prieš pradėdami dresuoti savo šunį, įsitikinkite, kad esate tokioje vietoje, kur niekas neblaškys. Jūsų augintinis nepaklus, jei kažkas kitas kelia nerimą ar sukelia stresą.
  • Stenkitės, kad jūsų šuns dresūros sesijos būtų įdomios. Būkite kantrūs ir nesijaudinkite, jei šuo iš karto nesupranta, ko iš jo norite.
  • Nemėginkite visko sutalpinti į vieną dieną. Padalinkite savo studijas į įprastas mažas pamokas. Didesnė tikimybė, kad jūsų šuo atsimins pamoką, jei ją nuolat mokysite kiekvieną dieną ar savaitę.
  • Kiekvieną treniruotę užbaikite pažįstamais pratimais, kad sukurtumėte pasitikėjimą. Ir būtinai apdovanokite augintinį už pastangas. Tyrimai rodo, kad šunys, dresuojami naudojant žaidimais pagrįstą skatinimo sistemą, reaguoja ir veikia daug geriau nei tie, kurie dresuojami naudojant bausmių sistemą.

Neatmeskite įprastų dalykų

Atkreipkite dėmesį, kad dažnai šuo elgiasi neteisingai, nes nesuteikiate jam visko, ko jam reikia. Visų pirma, jei jūsų šuo nuolat loja, tai gali reikšti, kad trūksta pasivaikščiojimų ir socializacijos. Jei jūsų šuo yra hiperaktyvus, nuolat graužia jūsų daiktus, laksto po butą, vadinasi, jūs neduodate jam pakankamo fizinio krūvio.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Esu KAIPKADA.LT portalo redaktorius, rašantis apie naujienas, įvykius ir praktiškus patarimus. Mano tikslas – suteikti skaitytojams aktualią informaciją. Padedu atrasti naudingas žinias ir pasidalinti svarbiausiais įvykiais, kurie gali turėti įtakos mūsų gyvenimui.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus