5 pagrindinės šunų dresūros taisyklės

Šuo ir aš

Šuo yra socialus gyvūnas, įpratęs būti būryje. Dėl to jie gana gerai reaguoja į komandas, o tai palengvina mokymą. Tačiau tai nereiškia, kad komandų mokymo procesas bus lengvas, todėl nusprendėme pakalbėti apie pagrindinius principus.

Kodėl reikalinga dresūra?

Pirmą kartą parsinešę savo mielą šuniuką namo, jį suvokiate tik kaip mielą ir gražią būtybę. Bet tada pamatote, kad jis kramto batus, šlapinasi ant mėgstamo kilimėlio ir šokinėja ant kojų. Jis tiesiog neklauso, kad ir kiek tu šauktum „sėdėk“ ar „ne“.

Šuo elgiasi taip, kaip jam liepia senoviniai instinktai, tačiau jam reikia ir emocinio ryšio su šeimininku. Kai šuo tampa disciplinuotas, išmoksta komandas, labiau pasitiki savimi, nes žino, kaip elgtis su artimais žmonėmis. Be to, savininkas pradeda elgtis geriau, nes šuo nustoja būti problemų šaltinis.

Bendri principai

Įvairių komandų mokymas reikalauja kitokio požiūrio, tačiau turi keletą bendrųjų principų.

Neatmeskite įprastų dalykų

Atkreipkite dėmesį, kad dažnai šuo elgiasi neteisingai, nes nesuteikiate jam visko, ko jam reikia. Visų pirma, jei jūsų šuo nuolat loja, tai gali reikšti, kad trūksta pasivaikščiojimų ir socializacijos. Jei jūsų šuo yra hiperaktyvus, nuolat graužia jūsų daiktus, laksto po butą, vadinasi, jūs neduodate jam pakankamo fizinio krūvio.

Exit mobile version