Kita

Agresija ir neapykanta socialinėje žiniasklaidoje. Kaip reaguoti?

Tai vadinamojo juodai balto arba binarinio mąstymo būsena. Tai pažintinė kritika, kuri linkusi visus pasaulio dalykus skirstyti į gerus ir blogus, teisingus ir neteisingus, savus ir svetimus. Toks mentalitetas yra labai palanki kryptis agresijai ir jos kurstymui.

Agresija ir neapykanta socialinėje erdvėje

Nuo pat karo pradžios visi išgyvena įvairiapusį jausmų kaleidoskopą. Tai baimė dėl savo ar artimų žmonių gyvybės, pyktis ant užpuolikų, nusivylimas pripažinus bejėgiškumą ir nuolatinė įtampa.

Kol šie jausmai intensyvūs ir nuolatiniai, ne kiekvienas gali rasti tinkamą būdą jiems išgyventi. O tada jie gali virsti sarkazmu, kandumu, pavydu ir, žinoma, agresija.

Bet koks agresyvus komentaras yra psichologinio lygmens žaidimas. Taigi komentatorius, kartais nesąmoningai, tikisi atsakymo, dažniausiai neigiamo.

Stop agresijai ziniasklaidoje

Reagavimo būdai

Ignoruoti. Bet koks atsakas į agresiją yra įėjimas į žaidimą. Šis žaidimas ypatingas tuo, kad jame nėra laimėtojų. Po kontakto visi sąveikos dalyviai gali jausti nepasitenkinimą / nusivylimą / blogį, bet ne džiaugsmą ar pasitenkinimą. Geriausias sprendimas –  nežaisti psichologinių žaidimų.

Patikslinimas. Jei neįmanoma išvengti kontakto ir neįsivelti į diskusiją, verta išsiaiškinti, apie ką kalba pašnekovas. Dėl specifinio suvokimo tam tikra informacija gali būti suvokiama kitaip, nei buvo pasakyta. Tokį poveikį gali sukelti nestabili emocinė ir psichologinė būsena. Ir kaip jau buvo minėta pradžioje – dauguma žmonių vis dar yra ūmaus streso būsenoje.

Užblokuokite neapykantą keliančius žmones. Jei pirmiau minėti metodai nepadeda ir jums reikia apsaugoti savo būseną nuo neigiamų emocijų, galite blokuoti šiuos asmenis. Tai tinkamas būdas.

Universalios rekomendacijos nėra. Kuris iš siūlomų būdų reaguoti į neapykantą jums yra tinkamiausias – sprendžiate patys pagal konkrečias aplinkybes.

Svarbiausia – išlikite ramūs!


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button