AI rašo naujienas daugiau nei 300 interneto svetainių, tačiau jų kokybė apgailėtina


Dirbtinio intelekto technologijos nuolat skverbiasi į visas mūsų gyvenimo sritis, įskaitant žiniasklaidą. Pavyzdžiui, Vokietijos bulvarinis laikraštis “Bild” neseniai paskelbė, kad planuoja daugelį redakcijos pareigybių pakeisti dirbtiniu intelektu. Tai bus daroma vykdant 100 mln. eurų vertės išlaidų mažinimo kampaniją.

Apskritai yra bent trys šimtai “naujienų” svetainių, kurių turinį kuria . Iš tikrųjų jų yra kur kas daugiau, tačiau tyrėjai šį žiniasklaidos rinkos segmentą pradėjo tyrinėti tik šių metų gegužę ir paprasčiausiai nespėja visko užfiksuoti.

Dirbtinis intelektas iškraipo patikimą naujienų srautą

Paprastai tokios svetainės turi bendrus pavadinimus, pavyzdžiui, “iBusiness Day” arba “Daily Time Update”, jose rašoma keliolika kalbų (įskaitant anglų, arabų, kinų, prancūzų, indoneziečių, italų, korėjiečių, portugalų, turkų ir prancūzų) ir įvairiomis temomis, įskaitant politiką, technologijas, pramogas, keliones ir kt.

Viena iš jų, pavyzdžiui, yra World-Today-News.com. Šioje ir kitose svetainėse kasdien skelbiama daugybė tekstų su abejotina, o dažnai ir visiškai išgalvota informacija. Šiuo metu tai tik verslas, kurio esmė – uždirbti pinigų iš reklamos. Todėl kokybė yra paskutinis dalykas, į kurį tokių svetainių kūrėjai kreipia dėmesį; jiems užtenka bet kokio turinio, kuris generuoja srautą.

Dirbtinis intelektas iškreipia naujienas

Dirbtinio intelekto dėka tokį turinį kurti nesunku – kiekviena tokia svetainė gali sukurti vidutiniškai 1 200 naujienų per dieną. Palyginimui, “The New York Times”, kur turinį rašo žmonės, paskelbia apie 150-170 naujienų per dieną.

Be to, dirbtinis intelektas geriau “priderina” tekstus prie “Google” algoritmų, kad jie nuolat būtų paieškos rezultatų viršuje, o prireikus jis nesivaržo tiesiog sukurti dėmesį prikaustantį turinį, pavyzdžiui, paskelbti apie staigias realių garsių žmonių mirtis.

Google reklamos politikoje draudžiama reklamuoti svetaines, kuriose pateikiamas “programiškai sukurtas turinys, nesukuriantis nieko originalaus ir nesukuriantis pakankamos pridėtinės vertės”, tačiau praktiškai tai neveikia.  Bendrovė “Google” pripažįsta, kad problema egzistuoja, tačiau kol kas neturi jokio sprendimo ir net nematyti apčiuopiamos pažangos jį ieškant.

Išeiti iš AMP versijos