Apie tai žino tik nedaugelis: kuo niekada negalima šerti savo šuns?


Daugelis žmonių Lietuvoje augina šunis. Tačiau ne visi žino ir supranta, kad šunų negalima maitinti įprastu “žmogišku” maistu. Pasirodo, tai gali stipriai atsiliepti augintinio sveikatai ir net gyvybei. Šiame straipsnyje sužinosite viską apie šunų organizmui tinkamą maistą.

 

Kokių daržovių negalima duoti šuniui – sąrašas

Jei išmoksite suprasti gyvūno organizmą ir visiems laikams prisiminsite, kokių daržovių ir vaisių negalima duoti šuniui, problemų dėl augintinio sveikatos nekils.

Draudžiamų vartoti daržovių sąrašas:

Kokių vaisių negalima duoti šuniui, tai:

Veterinarai teigia, kad šunims galima duoti saikingą kiekį obuolių, kriaušių, bananų, melionų, mangų ir bet kokių uogų, jei augintinis juos valgo. Iš daržovių saugiausiais laikomi agurkai, morkos, ropės, ridikai ir paprikos.

Kuo šerti savo šunį

Kas nutiks, jei duosite šuniui pieno – prisiminkite visam gyvenimui

Suaugusiems gyvūnams toks produktas sukelia viduriavimą ir virškinamojo trakto sutrikimus ateityje, jei nuolat girdysite šunį pienu. Virti košę piene nėra geriausia išeitis iš padėties – greičiausiai ją suvalgys, iškart neišgirsite jokių “pavojaus signalų”, tačiau patyrę šunų augintojai rekomenduoja to nedaryti, jei nenorite su gyvūnu keliauti pas gydytoją.

Ką galite duoti savo šuniui?

Jei nežinote, kuo galite šerti savo šunį, išskyrus sausą šunų maistą, arba apskritai vietoj jo, prisiminkite, kad visavertį gyvūno racioną turi sudaryti naudingi produktai. Sveikiausias šunims yra tas, kuriame gausu vitaminų ir kuris taip pat yra labai maistingas:

Kartais galite duoti daržovių, vaisių ir uogų iš leistino sąrašo, tačiau griežtai draudžiama šunį vaišinti aštriais, sūriais, keptais ir saldžiais patiekalais.

Jei norite leisti šuniui kramtyti kaulą, pirkite didelius ir sveikus kaulus, galite pirkti juos su mėsos gabaliukais, bet ne vamzdinius kaulus, žuvies ar vištienos kaulus. Jie (arba jų dalys) dažnai įstringa gerklėje, žaloja dantenas ir gomurį, sukelia virškinimo trakto sutrikimų.

Išeiti iš AMP versijos