Kompanija “Apple” kuria specialiai pritaikytas baterijas, pasižyminčias gerokai geresnėmis eksploatacinėmis savybėmis, kurias savo įrenginiuose ketina pradėti naudoti nuo 2025 m., praneša “ETNews”.
Pranešama, kad “Apple” pritaikyta baterijų technologija kuriama nuo 2018 m., o bendrovė aktyviai ieško patentų ir samdo naujus darbuotojus, susijusius su šiuo projektu. Pranešama, kad bendrovė siekia sukurti “visiškai naują” baterijos rūšį su gerokai geresnėmis eksploatacinėmis savybėmis.
Akivaizdu, kad “Apple” kuruoja akumuliatoriaus katodo medžiagas, kad nustatytų jo našumą, energijos tankį, galią ir stabilumą. Akumuliatoriuje, matyt, naudojama visiškai kitokia sudėtis nei šiuo metu rinkoje esanti baterija – naudojama nauja nikelio, kobalto, mangano ir aliuminio sudėtis.
Bendrovė svarsto galimybę naudoti anglies nanovamzdelius, kad būtų pagerintas akumuliatoriaus medžiagų laidumas ir užtikrintas geresnis veikimas, palyginti su mažiau naudojamomis akumuliatorių medžiagomis. Be to, “Apple” siekia padidinti silicio kiekį akumuliatoriuje vietoj grafito, kad padidintų talpą ir sutrumpintų įkrovimo ir iškrovimo laiką.
Tikimasi, kad rezultatas bus naujoviškas, dar nekomercinis akumuliatorius. Su “Apple” planais susipažinęs šaltinis “ETNews” prasitarė, kad “Vision Pro” ausinės labai padidino bendrovės didelio našumo akumuliatorių poreikį. Su viena baterija ausinės veikia tik dvi valandas. Kiti įrenginiai, pavyzdžiui, “Apple Watch” ir “iPad”, nuo pat jų pasirodymo išliko su ta pačia “visą dieną” veikiančia baterija.
Pranešama, kad “Apple” užsakomoji baterijos konstrukcija buvo sukurta kartu su bendrovės elektromobilių projektu, tačiau dabar pagrindinis šios technologijos dėmesys skiriamas mobiliosioms programoms. Tikimasi, kad nuo 2025 m. ji bus įtraukta į “Apple” įrenginius.