Praėjo pusantros savaitės nuo tada, kai “Apple” pristatė 15 serijos “iPhone”, o pirmieji apžvalgininkai tik pradeda gauti įrenginius. Kasmet “Apple” atlieka daugybę “iPhone” ir “iOS” pakeitimų, tačiau nesivargina pranešti apie kiekvieną mažą pakeitimą. Šiuo požiūriu jai dar daug ko reikia pasimokyti iš “Android”. Pirmieji telefoną gavę naudotojai atrado visas naujas į jį įdiegtas funkcijas. Atrodo, kad “Apple” pasinaudojo “Android” planais pateikti išsamią informaciją apie akumuliatorių ir nusprendė žengti dar toliau su “iPhone 15” serija.
“iPhone 15” bandymai
Pirmieji bandymai parodė, kad dabar “iOS 17” sistemoje galima patikrinti “iPhone 15” akumuliatoriaus pagaminimo datą, pirmojo naudojimo datą ir įkrovimo ciklų skaičių. Norėdami patikrinti šią informaciją, eikite į “Settings” > “General” > “About This Device”.
Ši skiltis nerodoma senesniuose “iPhone” telefonuose su “iOS 17”. Taigi matome dar vieną naujajam “iPhone” būdingą funkciją.
Kodėl naujos “iPhone” funkcijos nepasiekiamos senesniuose modeliuose?
Galite manyti, kad “Apple” specialiai riboja funkcijas senesniuose įrenginiuose. Tačiau šį kartą dar per anksti daryti tokius pareiškimus. Pirmiausia turime išsiaiškinti, kokia baterija naudojama naujajame gaminyje. Visai gali būti, kad rodomai informacijai įrašyti yra atskira mikroschema, kurios senesniuose modeliuose paprasčiausiai nėra. Tokiu atveju visai logiška, kodėl išsami informacija apie bateriją pateikiama tik “iPhone 15”.
Kituose “iPhone” telefonuose informacija apie akumuliatoriaus būklę jau kurį laiką yra prieinama, tačiau ji vis dar apsiriboja procentine reikšme. Šis procentinis dydis atspindi akumuliatoriaus nusidėvėjimo laipsnį, palyginti su pradine talpa, tačiau nepateikia konkrečių duomenų apie bendrą ciklų skaičių.
“Apple” teigia, kad tipinis “iPhone” akumuliatorius yra suprojektuotas taip, kad įprastomis sąlygomis per 500 pilno įkrovimo ciklų išlaikytų iki 80 % pradinės talpos.
Ar galiu patikrinti akumuliatoriaus būseną “Android” sistemoje?
“Android” nėra galimybės iš karto patikrinti akumuliatoriaus būseną, tačiau ši funkcija kuriama. Į “Android 14” pridėtos kelios API, kuriose pateikiama informacija apie akumuliatoriaus būklę, pavyzdžiui, pagaminimo data, pirmojo naudojimo data, įkrovimo politika, būsena, ciklų skaičius ir įkrovimo būsena. Tikimasi, kad “Android 15” atvers šią galimybę trečiųjų šalių programėlėms.
Vis dar reikės, kad telefonas praneštų šiuos akumuliatoriaus duomenis “Android”, kad programos galėtų juos perskaityti ir rodyti informaciją kita, galbūt išsamesne forma. Taigi nėra garantijos, kad ši funkcija veiks visuose “Android” telefonuose net ir išleidus “Android 15”.
Remdamiesi tuo, galime teigti, kad “iPhone” keleriais metais lenkia “Android” išmaniuosius telefonus. Kad ir kaip tai skambėtų. Tačiau “Apple” daug lengviau suderinti programinę ir techninę įrangą. Tai yra didelis jos pranašumas.