Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Ar belaidis telefono įkrovimas kenkia pačiam telefonui? Ką sako ekspertai

2 min. skaitymo

Pastaraisiais metais vis labiau populiarėja belaidis įkrovimas, nes tai patogus ir nesudėtingas būdas įkrauti įrenginius. Tačiau nerimaujama, kad belaidis įkrovimas gali pakenkti jūsų telefono baterijai.

Kaip veikia belaidis telefono įkrovimas?

Belaidis įkrovimas veikia naudojant elektromagnetinę indukciją, kai energija iš įkrovimo kilimėlio ar paduko perduodama į prietaisą. Įkrovimo pagalvėlėje yra vielos ritė, kurią prijungus sukuriamas magnetinis laukas. Kai prietaisas padedamas ant įkrovimo kilimėlio, jo vielos ritė sukuria antrą magnetinį lauką, kuris sąveikauja su pirmuoju magnetiniu lauku. Ši sąveika sukuria elektros srovę, kuri įkrauna prietaiso akumuliatorių.

Ar yra kokia nors žala?

Vienareikšmio atsakymo į klausimą, ar belaidis įkrovimas kenkia akumuliatoriui, nėra. Kai kurie tyrimai parodė, kad dėl belaidžio įkrovimo akumuliatoriai gali išsikrauti greičiau. Tačiau kiti tyrimai parodė, kad reikšmingo skirtumo tarp šių dviejų metodų nėra.

Belaidis telefono krovimas

Žinoma tik tai, kad belaidis įkrovimas generuoja daugiau šilumos. Šiluma gali pakenkti akumuliatoriams, todėl gali būti, kad dėl belaidžio įkrovimo akumuliatorius gali greičiau išsikrauti. Tačiau daugumoje šiuolaikinių belaidžių įkroviklių yra įmontuota apsauga nuo perkaitimo.

Galiausiai belaidžio įkrovimo poveikis akumuliatoriaus būklei priklausys nuo daugelio veiksnių, pavyzdžiui, nuo naudojamo įkroviklio tipo, temperatūros, kurioje įkraunate įrenginį, ir nuo to, kaip dažnai jį įkraunate.

Belaidžio įkrovimo privalumai ir trūkumai

Belaidis įkrovimas, palyginti su tradiciniais įkrovimo būdais, turi nemažai privalumų, pavyzdžiui, yra patogus ir universalus. Jei netoliese yra belaidis įkroviklis, prietaisą galite įkrauti bet kur. Trečia, jis yra saugesnis. Jums nereikia nerimauti, kad sugadinsite savo prietaiso įkrovimo prievadą.

Jei kalbėsime apie trūkumus, pirmiausia tai proceso lėtumas. Belaidis įkrovimas yra lėtesnis nei tradiciniai įkrovimo būdai. Antra, jis yra brangesnis. Trečia, jis nėra toks efektyvus. Dalis energijos, perduodamos iš įkrovimo skydelio į prietaisą, prarandama kaip šiluma.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Donatas Varnas – KAIPKADA.LT portalo straipsnių autorius, besidomintis naujausiomis technologijomis, žiniatinklio tendencijomis ir dirbtinio intelekto pasauliu. Mano straipsniai padeda skaitytojams suprasti sudėtingas technologines naujoves, atrasti sprendimus ir neatsilikti nuo sparčiai besikeičiančio skaitmeninio pasaulio.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus