Vienas garsus virtuvės šefas paaiškino, kaip teisingai pasirinkti vištų kiaušinius. Visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į pagaminimo datą, žinoma ji turi būti ta pati ir ant pakuotės, ir ant kiaušinio lukšto.
Apie kiaušinių išvaizdą
Faktas yra tas, kad kiaušiniai yra greitai gendantis produktas. Maksimalus saugojimo laikotarpis yra 25 dienos.
Jei kiaušinių ženklinimas išbluko, tuomet jų kokybę galima patikrinti ovoskopu, kuris turėtų būti kiekvienoje maisto prekių parduotuvėje, tačiau pirkėjai ne visada juo naudojasi.
Kiaušiniuose neturi būti patamsėjimų ar dėmių. Trynys turi būti baltymų srityje, be svetimkūnių ir mikrobų.
Ryškus trynys nereiškia, kad kiaušinis yra labai geras
Ekspertas pastebėjo, kad ryškus trynys ne visada laikomas kokybiško produkto ženklu. Trynio spalva priklauso nuo to, kuo višta buvo šeriama. Pavyzdžiui, natūraliuose pašaruose yra didelė beta karotino koncentracija, todėl trynys yra ryškus. Nesąžiningi ūkininkai pasinaudoja šiuo faktu ir į pašarus deda maistinių dažų, klaidindami pirkėjus. Tai gali būti sausi maisto papildai iš beta karotino, kurie dažo trynius. Kitaip tariant, tai natūralūs dažai, – aiškino viršininkas.
Geras kiaušinis turi būti didelis – tai mitas
Specialisto teigimu, kiaušinio dydis priklauso nuo vištos amžiaus. Maži kiaušiniai laikomi naudingesniais, nes juos padėjo jaunos vištos, kurių organizmas dar nespėjo prikaupti cheminių priedų.
Be to, kuo didesnis kiaušinis, tuo plonesnis jo lukštas, todėl transportuojant tokie kiaušiniai dažniau skyla ir lengviau prasiskverbia infekcijos.