Tikrai kai kurie iš mūsų yra girdėję, kad negalima kalbėti mobiliuoju telefonu, kol jis įkraunamas iš tinklo. Tačiau tik nedaugelis žino, kodėl to daryti nerekomenduojama. Nusprendėme pasidomėti šiuo klausimu ir informuoti jus apie galimus pavojus.
Kodėl nereikėtų naudotis mobiliuoju telefonu, kai jis įkraunamas
Kai jūsų mobilusis telefonas įkraunamas, jis labai įkaista. Net jei išoriškai prietaisas atrodo įprastai, nematote, kas vyksta jo viduje. Būkite atsargūs, net jei prietaisu naudojatės ilgą laiką ir esate juo pasitikintys. Jei įtaisas turi nedidelį gamybos defektą arba jei įkraunant telefoną tinkle dažnai kyla elektros energijos šuoliai, mobiliojo telefono sprogimo rizika padidėja daug kartų!
Yra buvę ne vienas atvejis, kai pokalbio metu įkraunamas telefonas sprogo. Rezultatai būna siaubingi: nudegimai, veido ir žandikaulių traumos, pažeisti ausų būgneliai ir regėjimo sutrikimai.
Stebėkite, kaip vaikai naudojasi įtaisais, nes jie dažnai nenustoja žaisti žaidimų mobiliaisiais telefonais net tada, kai jie įkraunami, o tai taip pat pavojinga.
Saugos priemonės įkraunant mobilųjį telefoną
- Nenaudokite mobiliojo telefono, kai jis įkraunamas!
- Nekalbėkite ir nežaiskite žaidimų, kai įtaisas įkraunamas.
- Įkrovimo metu nelaikykite mobiliojo telefono ant lovos ar kito degaus paviršiaus.
- Jei įkraunate telefoną ir sulaukiate skambučio, prieš atsiliepdami į skambutį, atjunkite mobilųjį telefoną nuo įkroviklio ir kištukinio lizdo.
- Išmanusis telefonas yra labai naudingas išradimas. Tačiau juo reikia naudotis itin atsargiai.